7 wskazówek, jak wybrać minimalistyczne lampy

Minimalizm to wnętrzarski trend, który obecnie cieszy się ogromną popularnością. Trudno się temu dziwić. Jego subtelny urok i funkcjonalność sprawiają, że możemy poczuć się dobrze w swoim mieszkaniu, biurze itd., pozwalając umysłowi odpocząć od nadmiaru bodźców.  

Urządzanie surowego wnętrza wymaga wyczucia. Warto przede wszystkim ograniczyć liczbę mebli i dodatków, jakie w nim występują. Liczy się przestrzeń – im większa, tym lepiej można się poczuć. Ważne są także kształty i kolory. Dobrze, jeśli w pomieszczeniu pojawiają się wyraziste akcenty, jednak nie powinno być ich zbyt wiele – ta zasada odnosi się do wszystkich elementów wystroju, obejmuje też nowoczesne oświetlenie. Wybierając lampy minimalistyczne:

1. Określmy swoje potrzeby

Zanim podejmiemy decyzję odnośnie wyboru stylu, zastanówmy się, czy minimalizm rzeczywiście jest tym, co nam się podoba. Możemy postawić na cały szereg innych rozwiązań, nie rezygnując z nowoczesności. Minimalistyczne oprawy oświetleniowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie przestrzeń i komfort. Skromne, a jednocześnie piękne i funkcjonalne – lampy tego rodzaju idealnie prezentują się w nowoczesnych apartamentach. Sprawdzają się również w przypadku niewielkiego metrażu. Zajmują niewiele miejsca, a zarazem doskonale spełniają swoje funkcje.

https://www.magiaform.pl/lampa-wiszaca-merida-l-10395117-oprawa-wiszaca-miedziana-kaspa


https://www.magiaform.pl/lampa-wiszaca-merida-spider-10691501-oprawa-wiszaca-biala-kaspa

 

2. Zwracajmy uwagę na funkcjonalność

Lampy minimalistyczne to duża grupa modeli. Warto zestawiać je ze sobą w taki sposób, aby umożliwiały dobranie intensywności i rodzaju oświetlenia do każdej okazji. Filmowy wieczór w towarzystwie kilkorga najbliższych przyjaciół, zimowe popołudnie przy książce, uroczysta kolacja rodzinna czy szalona impreza – każda okazja wymaga innej oprawy świetlnej. Lampy, jakie mamy w swoim domu, powinny umożliwiać jej stworzenie. Dzięki temu we wnętrzu zawsze będzie panowała odpowiednia atmosfera, idealnie dopasowana do okoliczności. 

3. Wygląd również ma znaczenie

Minimalistyczne modele lamp, mimo że dość niepozorne, są zróżnicowane. Niektóre projekty mogą zaspokajać nasze potrzeby estetyczne, inne natomiast nie. Dobrze jest kierować się własnymi odczuciami w odniesieniu do określonej lampy. Warto połączyć je tak, by pasowały do siebie, a wręcz wzajemnie się uzupełniały. To niezmiernie istotne, jeśli jesteśmy dobrymi obserwatorami i liczą się dla nas szczegóły. Oprócz własnych odczuć, dobrze jest uwzględniać także kształty poszczególnych lamp – tak, by wszystko razem układało się w spójną całość.

https://www.magiaform.pl/plafon-titanic-c0104-oprawa-sufitowa-nowoczesna-biala-maxlight


https://www.magiaform.pl/plafon-space-l-30657608-oprawa-sufitowa-szara-kaspa 

4. Rozważnie dobierajmy kolory

Minimalistyczne aranżacje charakteryzuje także kolorystyczna powściągliwość. W większości z nich dominuje biel, czerń i szarość. Wprowadzanie dodatkowych barw wymaga wyczucia. Decydując się na nieco wyrazistsze, odważniejsze akcenty, zachowajmy umiar. Dzięki temu efekty będą spełniać nasze oczekiwania. Warto dążyć do harmonii, szczególnie w przypadku aranżacji, które charakteryzują się surowością.

5. Zwróćmy uwagę na producenta

O jakości lamp, jakie pojawiają się w naszym domu, decyduje również marka. Wybór sprawdzonego producenta, który cieszy się dobrą opinią, sprzyja odnalezieniu modeli, które będą cechować się nie tylko doskonałym wyglądem i funkcjonalnością, ale również trwałością. Jedną z marek, którym warto zaufać, jest AZzardo – specjalizująca się w tworzeniu nowoczesnego oświetlenia, spełniającego oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Stawiając na nią, możemy być pewni, że nie doznamy zawodu. Doświadczymy satysfakcji na każdym etapie współpracy.

https://www.magiaform.pl/lampa-wiszaca-ray-md14003026-1a-azzardo


https://www.magiaform.pl/oprawa-sufitowa-flavio-2-gm4202-azzardo 

​6. Oceniajmy jakość materiałów

Renomowani producenci wykorzystują najdoskonalsze materiały. Każda marka posiada jednak lepsze i gorsze produkty. Przed dokonaniem zakupu warto przekonać się, czy konkretna lampa posiada cechy, które mają dla nas największe znaczenie. Dzięki temu będziemy usatysfakcjonowani, a minimalistyczne lampy wiszące w naszym domy będą przez lata spełniały swoje funkcje. Rozwaga w dokonywaniu zakupów pozwala uniknąć nieprzyjemnych rozczarowań. Warto więc ją zachować, jeśli chcemy doświadczać satysfakcji, eksploatując nowoczesne wnętrza.

7. Przyjrzyjmy się jakości wykonania

Przed dokonaniem zakupu warto przyjrzeć się każdej lampie. Jeśli zdecydujemy się na coś takiego, żaden mankament nie umknie naszej uwadze. Wybór znanego producenta zmniejsza ryzyko popełnienia błędu, jednak świadomy konsument dokładnie sprawdza, za co płaci. Poświęcając nieco więcej czasu na zakupy, zyskujemy poczucie, że podjęte przez nas decyzje są słuszne.

Dzięki minimalistycznym lampom nowoczesne aranżacje prezentują się dokładnie tak, jak powinny – nowocześnie, luksusowo i z niekłamanym wdziękiem.

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię