Bover

W 1996 Joana Bover założyła firmę Bover w Barcelonie. Po 20 latach rozwoju rynku to, co zaczęło się jako szkic na serwetce dla przyjaciela architekta, rozwinęło się i stało się jedną z wiodących firm we współczesnym sektorze oświetleniowym, z własną filią w Stanach Zjednoczonych i oddziałami w krajach na całym świecie. 

Pomimo ciągłego rozwoju marki Bover, Joana Bover pozostała wierna swojej pierwotnej wizji. Wierzy w ponadczasowe wzornictwo, w komercyjną linię, która wie, jak zachować równowagę między jakością i kształtem, tworząc ponadczasowy styl, który może przystosować się do przyszłości bez fanfar. Dla Joany marka Bover jest wynikiem profesjonalizmu i troski zespołu ludzi, którzy czują otaczający ich świat kulturowy, zespołu uznanych projektantów, którzy opowiadają się za tworzeniem innowacyjnych opraw oświetleniowych dla całego świata. 

Lampy firmy Bover są produkowane w całości w Barcelonie, gdzie sprawowana jest pełna kontrola nad łańcuchem produkcyjnym. Dzięki temu marka jest w stanie zapewnić doskonałą jakość i odpowiednie warunki dostawy w celu zaspokojenia potrzeb rynku. Kolejnym wyróżnikiem kolekcji Bover jest tzw. „duży format” - produkty na dużą skalę, zaprojektowane dla dużych przestrzeni, oferujące wysoki poziom komfortu i wydajności oświetleniowej bez utraty korzyści technicznych, które ułatwiają konserwację oświetlenia.