Estiluz

Gerard Masdeu Jordà był młodym przedsiębiorcą z wielką wizją i zamiłowaniem do designu. W 1969 roku wykorzystał techniczne doświadczenie ojca i z pomocą brata założył małą firmę w warsztacie w Sant Joan de les Abadesses w prowincji Girona (Hiszpania). 

Od swojego powstania firma Estiluz zajmowała się projektowaniem, rozwojem, produkcją i dystrybucją wysokiej jakości dekoracyjnych produktów oświetleniowych. Eleganckie, funkcjonalne i ponadczasowe projekty firmy, najwyższej jakości materiały i wykończenia oraz zaawansowana inżynieria produktów sprawiły, że jest światowym pionierem w branży oświetleniowej. Obecnie posiada regionalne biura sprzedaży w Paryżu (1991), Nowym Jorku (1993) i Frankfurcie (2002). 

Estiluz realizuje etapy produkcji i montażu we własnych obiektach. Zawsze starał się wyróżniać, oferując specjalne wyroby i nienaganną obsługę. Design jest częścią kultury Estiluz. Jest to wartość wewnętrzna, wspólna dla całej organizacji, co znajduje odzwierciedlenie we wszystkim, co robi. Design to koncepcja życia w ciągłej ewolucji, a firma Estiluz poświęciła wiele czasu na myślenie o swojej początkowej fazie projektowania, daleko poza estetyką swoich produktów i wizerunku marki. 

Firma rozpoczęła swoją transformację, aby stać się laboratorium, które tworzy innowacyjne rozwiązania w oświetleniu, szanujące społeczeństwo i środowisko oraz zwracające uwagę opinii publicznej. Estiluz jest uważany za jedną z najbardziej charyzmatycznych marek w branży oświetlenia awangardowego i został uznany na całym świecie otrzymując honorowe wyróżnienie w kategorii European Design Management Award 2010 i Delta Award 2012 za oryginalność swojej lampy Balloon.