Jakie oświetlenie wybrać do łazienki? 5 praktycznych porad

Poranna toaleta i wieczorny relaks w wannie to jedne ze standardowych czynności, które wykonujemy w łazience. Wygodna i funkcjonalna zapewni nam komfort. Stylowo urządzona- przyjemne wrażenia estetyczne i poczucie intymności w domowym zaciszu. Niezwykle ważną rolę w każdej łazience pełni światło, dzięki któremu codzienna rutyna stanie się przyjemnością, a szybki prysznic odprężającym doznaniem. Jakie oświetlenie najlepiej się sprawdzi w tak wymagającym wnętrzu? Oto garść praktycznych porad:

1. Stwórz jasną łazienkę

W łazienkach często nie mamy okien- szczególnie w starszych budynkach. Oznacza to brak dostępu do naturalnego źródła światła i konieczność korzystania ze sztucznego oświetlenia w ciągu całego dnia. Jaki z tego wniosek? Jasna łazienka to priorytet, którym musimy się kierować w wyborze lamp. Bez tego nie ma mowy o przestronnej, wygodnej i nowoczesnej przestrzeni łazienkowej. Do oświetlenia całego wnętrza najlepiej sprawdzą się plafony, jako centralne źródło światła. Lampy wiszące mogą być mniej praktyczne, ale wszystko zależy oczywiście od metrażu, jakim dysponujemy.

Oto propozycje współczesnych, minimalistycznych i efektownych plafonów do łazienki:

2. Wprowadź światło funkcjonalne

Czynności, takie jak: wykonywanie makijażu czy golenie wymagają specjalnej dawki jasnego oświetlenia, bez tworzenia się cieni na twarzy. Światło przy lustrze jest więc niezbędne, aby było można idealnie poradzić sobie z precyzyjnymi zadaniami. Podłużne oprawy naścienne po obu stronach lustra lub nad nim będą gwarancją równomiernego, dostatecznego oświetlenia buzi. Nie zapominajmy również o doświetleniu przestrzeni nad wanną i kabiną prysznicową. Ułatwi nam to codzienne funkcjonowanie i zapewni bezpieczeństwo.

Jakie lampy sprawdzą się najlepiej w tym obszarze? Ciekawe rozwiązania:

- kinkiet Avignon LED 106579 w oprawie ściennej chromowej/matowej:
https://www.magiaform.pl/kinkiet-avignon-led-106579-oprawa-scienna-chromowamatowa-markslojd

- kinkiet Sparta 3773/1 w nowoczesnej oprawie aluminium od producenta Maxlight:
https://www.magiaform.pl/kinkiet-sparta-37731-oprawa-scienna-nowoczesna-aluminium-szczotkowane-maxlight

- kinkiet Mini 106382 w oprawie białej/chromowej:
https://www.magiaform.pl/kinkiet-mini-106382-oprawa-scienna-chromowabiala-markslojd

3. Zadbaj o inne źródła światła

Plafon zainstalowany na środku łazienki jest w większości przypadków niewystarczający, aby w pełni cieszyć się jasnym wnętrzem. Wcześniej wspomniany brak dostępu do naturalnego światła spowoduje, że musimy zatroszczyć się o większą ilość lamp. Do tego celu najlepiej sprawdzą się kinkiety zamontowane na bocznych ścianach. Ich dodatkowym atutem jest wygląd- odpowiednio dopasowane do stylistyki łazienki, podkręcą jej charakter i wprowadzą przytulny nastrój.

Modne kinkiety, które zapewnią dodatkowe źródło światła:

4. Udekoruj wnętrze za pomocą oświetlenia:

Wspomniane powyżej kinkiety dopełnią estetycznie wnętrze, ale to nie jedyna możliwość. Nie zapominajmy, że łazienka to doskonałe miejsce relaksu i odprężenia. Warto sprawić, aby spędzony w niej czas odbywał się w przytulnym nastroju. W tym celu często stosuje się specjalne oprawy świetlne LED przeznaczone do zabudowy, montowane, np. w obudowie wanny. Otrzymamy w ten sposób spektakularny efekt dekoracyjny, a dodatkowo takie oświetlenie przybiera różne barwy. Jeżeli możemy sobie pozwolić na lampę wiszącą, która nie będzie przeszkadzać w użytkowaniu, wybierzmy stylową i ozdobną. Efekt oryginalnego designu mamy w ten sposób zapewniony.

Wyjątkowe lampy wiszące do łazienki:

5. Pamiętaj o bezpieczeństwie:

W łazience ze względu na możliwość zetknięcia oświetlenia z wodą trzeba zachować szczególną ostrożność. Unikajmy zatem wszelkich lamp stojących, które w kontakcie z wilgocią mogą spowodować porażenie prądem. Koniecznie inwestujmy w oświetlenie przeznaczone do wnętrza łazienki, które posiada wymagane zabezpieczenia.

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię