Lampy do oświetlania obrazów

Oświetlenie dzieła sztuki to chyba najprostszy sposób na wprowadzenie do wnętrza elementu przyciągającego wzrok. Najlepiej w tej roli sprawdzą się specjalne liniowe lampy do oświetlania obrazów. Na rynku dostępne są modele, które można przymocować do ściany lub bezpośrednio do obrazu. Podczas wyboru galeryjek powinnyśmy pamiętać o kilku prostych, ale bardzo pomocnych zasadach. Po pierwsze ważny jest rodzaj dzieła, które chcemy oświetlić. Obraz olejny wymaga bowiem silnego źródła światła, podczas gdy akwarele czy rysunki będą korzystniej wyglądały w subtelniejszym oświetleniu. Druga zasada dotyczy efektu olśnienia, jaki może powodować lampa. Jeśli nasze dzieło sztuki jest przesłonięte szybą, istnieje ryzyko tworzenia się odbić, które nie pozwolą na swobodne podziwianie obrazu i będą tylko nas irytować. Warto w takim wypadku zainwestować w soczewki przeznaczone do zmiękczenia lub eliminowania nadmiernej ostrości światła. Na koniec chyba najbardziej oczywista rzecz – odpowiedni rozmiar galeryjki. Kiedy lampa jest za mała lub za duża obraz bez wątpienia nie będzie wyglądał tak dobrze, jak by mógł.

 

Ozdobne lampy do oświetlania obrazów nie tylko zwrócą uwagę na dzieło sztuki, ale też pomogą zbudować nastrój w pomieszczeniu. Sprawią, że grafika będzie dobrze wyglądała o każdej porze dnia. Tyle teoria. Teraz czas na praktykę. Spośród bogatej oferty sklepu MagiaForm wybraliśmy kilka opraw nad obraz, które zasługują naszym zdaniem na zaprezentowanie w dzisiejszym wpisie.

 

Tradycyjne lampy nad obraz

 

Zaczniemy od modeli, które na myśl przywodzą stare galerie pełne obrazów w złotych ramach. Pierwszy z nich pochodzi z warsztatu angielskiej marki Elstead Lighting. Galeryjka z kolekcji Chawton zachwyca swoją klasyczną formą. Każde z dostępnych wykończeń – nikiel, mosiądz, brąz, czarny – dodaje oprawie elegancji. Tym, co rzuca się w oczy jest stylowa prostota produktu z widocznymi industrialnymi wpływami. Galeryjka przypadnie do gustu zwolennikom tradycyjnych rozwiązań. Oprawa dostępna jest w trzech rozmiarach, dlatego znalezienie modelu odpowiedniego do oświetlenia naszego obrazu nie powinno być problemem.

Tradycyjna galeryjka Chawton marki Elstead Lighting

Kolejny model to idealny przykład na to, że można stworzyć tradycyjnie wyglądającą galeryjkę przy pomocy nowoczesnych środków. Oprawa nad obraz z kolekcji Mirror to interesujący produkt renomowanej marki Ideal Lux. Główka o oryginalnym kształcie i smukłe wygięte ramię tworzą niepowtarzalny efekt. Taka galeryjka nie tylko doskonale oświetli obraz, ale będzie także przyciągającym wzrok elementem dekoracyjnym. Dodatkowym atutem oprawy jest możliwość ustawienia lampy pod odpowiadającym nam kątem oraz trzy warianty wykończenia: brąz, mosiądz i chrom.

Stylowa galeryjka Mirror marki Ideal Lux

Nowoczesne lampy nad obraz

 

Galeryjka z kolekcji Mondrian została zaprojektowana przez markę Astro Lighting. Nowoczesny kształt przełamano za pomocą wykończenia w kolorze brązu, które dodało lampie szlachetności. Model o kwadratowym profilu to przedstawiciel niskonapięciowych opraw wymagających osobnego zasilacza (12 V). Problemem może być schowanie transformatora, ale na rynku dostępne są produkty, które są na tyle wąskie, że można dyskretnie ukryć je za obrazem. Lampa doskonale odda kolory dzieła sztuki i nie przekłamie ich. Sprawi, że będzie ono pierwszym elementem w pomieszczeniu, na którą zwrócą uwagę nasi goście.

Nowoczesna galeryjka Mondrian marki Astro Lighting

 

 

Następny prezentowany przez nas produkt pochodzi z kolekcji Tornado marki Zuma Line. Chromowana oprawa w kształcie tuby o wydłużonych końcach została wyposażona w zintegrowane źródło światła typu LED. Lampa zapewni oświetlenie o odpowiedniej szerokości wiązki światła, dzięki czemu będziemy mogli podziwiać nasz obraz o każdej porze bez żadnych obaw. Galeryjka będzie na tyle uniwersalna, że wpasuje się w każdą aranżację wnętrz, a dodatkowo stanie się subtelnym nowoczesnym akcentem w pomieszczeniu.

Nowoczesna galeryjka Tornado marki Zuma Line

Ostatnia lampa, która idealnie nada się do oświetlenia obrazu to model z kolekcji Lore projektu marki Exo Lighting. Tym razem nie mamy do czynienia z klasyczną galeryjką. Produkt można by raczej zaliczyć do opraw ściennych, ale nic bardziej mylnego, ponieważ sprawdzi się on doskonale w wyznaczonej mu roli. Lampa dzięki długiemu ramieniu i źródłu światła o odpowiedniej mocy zapewni optymalne oświetlenie dla każdego dzieła sztuki. Producent zastosował tu ciekawe rozwiązanie, a mianowicie zapewnił możliwość obracania główki oprawy o 330°, co pozostawia nam duże pole manewru. Stylowe wykończenie w kolorze satynowego niklu to jeszcze jeden z wielu atutów galeryjki.

Nowoczesna galeryjka Lore marki Exo Lighting

Na tym zakończymy nasze dzisiejsze zestawienie. Mamy nadzieję, że udało nam się jak najlepiej zaprezentować wybrane przez nas oprawy nad obraz. Po inne produkty z tej kategorii niezmiennie zapraszamy na naszą stronę MagiaForm.