Lampy LED — nowoczesne technologie, efektowny design

Bez względu na to, czy decyzja o zakupie oświetlenia LED podyktowana jest Twoją troską o ekologię, czy też wynika z troski o swój domowy budżet, jest to wybór, który zdecydowanie należy pochwalić. Zastąpienie tradycyjnych żarówek LED-ami niesie za sobą szereg korzyści i dla środowiska, i dla Ciebie. Choć sam koszt zakupu takich opraw oświetleniowych jest nieco większy, niż tradycyjnych lamp, nieporównywalnie niższe koszty eksploatacji szybko wyrównają Ci ten wydatek, dlatego też nabycie instalacji oświetleniowych typu LED traktować należy jako mądrą inwestycję, a nie chwilową fanaberię. No i nie zapominajmy o wygodzie — diody LED skonstruowane są tak, że mogą świecić przez kilkanaście, a nawet przez ponad 20 lat, tak więc prędzej zdecydujesz się na kolejny remont, niż staniesz przed koniecznością wymiany świetlówki. Zwykle jest jednak tak, że rozwiązania korzystne z technologicznego, ekologicznego bądź ekonomicznego punktu widzenia mają jedną, ale ogromną wadę — są niespecjalnie urodziwe. Czy ta zasada sprawdza się i w tym przypadku? Absolutnie nie! Dzisiaj przyjrzymy się bliżej lampom LED i przekonamy Cię, że za liczne walory nie zapłacisz względami estetycznymi.

Wpuszczane oprawy sufitowe LED — takie dyskretne, a jakże widowiskowe

Wpuszczana oprawa z kolekcji RAY od firmy Labra podbiła nasze serca w chwili, gdy tylko trafiła do naszych magazynów. To kwintesencja prostoty i elegancji, minimalizmu i wytworności. Idealnie dyskretna, pasuje dosłownie do każdej aranżacji, ale nie jest przy tym pozbawiona wyrazu, jak to często bywa ze zbyt uniwersalnymi rozwiązaniami. RAY to oprawa idealna do wszystkich pomieszczeń, gdyż skutecznie oświetli i wąski korytarz oraz przestronny salon. Świetnie sprawdzi się nad stołem w jadalni, jako główne oświetlenie w kuchni czy dodatkowe w sypialni. Jej wszechstronność, a także liczne możliwości zastosowania sprawiają, że kochamy ją nie tylko za niezwykły design — wpuszczana oprawa RAY to model, którą spokojnie możesz kupić w ciemno i dopiero potem zastanowić się, gdzie właściwie ją zamontować.
 
 

Eleganckie, efektowne lampy stołowe LED — definiujemy oświetlenie na nowo

Czasami odnosimy wrażenie, że lampy stołowe zaczynają odchodzić do lamusa. Coraz mniej osób pracuje czy uczy się przy biurku, a ilość niecodziennych rozwiązań oferowanych przez producentów sprawia, że nawet na nocnym stoliku coraz rzadziej stawiamy ten typ oświetlenia. Tym bardziej cieszymy się, gdy producenci tworzą oprawy takie, jak model AIR zaprojektowany przez firmę Ideal Lux. Dostępny w dwóch wariantach — Bianco, czyli białym oraz Nero, czyli czarnym — przyjmuje formę łuku, którego spód w środkowej części posiada podłużną świetlówkę LED. Taki design czyni z modelu AIR oprawę niezwykle elegancką, minimalistyczną oraz nowoczesną, która doskonale wpisze się w większość popularnych obecnie stylistyk. Dzięki niej nie będziesz też musiał zawracać sobie głowy koniecznością udekorowania stołu — lampa AIR ma w sobie tyle stylu i uroku, że z powodzeniem zastąpi wszelkie inne ozdoby.
 

Sufitowe oprawy natynkowe LED w najlepszych wydaniu

Lampy natynkowe to jeden z najlepszych przykładów wykorzystania potencjału drzemiącego w diodach LED. Doskonałym reprezentantem tej kategorii produktowej jest model FRAAM DOWN, stworzony przez firmę Labra, przyjmujący formę trzech niezależnych czworoboków o różnym kształcie. Dzięki wierności symetrii i jednolitej barwie, wszystkie trzy kształty idealnie do siebie pasują, uzupełniają się, a całość zachowuje spójność. Sprytnie wkomponowane diody LED są widoczne dopiero po zapaleniu światła, także w ciągu dnia. Ponadto lampa FRAAM DOWN uchodzić może za nowoczesną rzeźbę. Jeżeli aż trzy sztuki to dla Ciebie za dużo, w kolekcji tej dostępne są również modele z pojedynczymi czworobokami.
 

LED-y na lustrze, czyli spektakularne plafony do każdego wnętrza

Intrygująco wypada połączenie diod LED z lustrzanymi powierzchniami, które z sukcesem wzmacniają siłę oraz intensywność światła. Ten zręczny zabieg cenimy więc nie tylko za jego oczywiste walory estetyczne, ale i za praktyczną stronę. Wystarczy spojrzeć na plafony IKES od marki Ideal Lux, gdzie diody LED osadzone zostały na lustrzanej powierzchni, zaś dodatkowe przesłonięcie szklaną taflą podbiło nowoczesny i elegancki charakter tej oprawy. W zależności od tego, jak wiele światła potrzebujesz, wybierać możesz pomiędzy pięcioma i dziewięcioma źródłami światła. Normalnie niewielki plafon z tyloma świetlówkami nie prezentowałby się zbyt korzystnie, jednakże w przypadku oświetlenia LED nawet tak ryzykowne ruchy wypadają dobrze!

Nowoczesne, minimalistyczne, eleganckie — właśnie tymi słowami najczęściej określaliśmy przedstawiane dzisiaj oprawy oświetleniowe, a z gromadzonego przez lata doświadczenia wiemy, że tego szukacie w lampach Wy! Skoro więc oprawy oświetleniowe LED z tak ujmującym powodzeniem łączą korzyści ekonomiczne, ekologiczne i technologiczne z walorami estetycznymi, koniecznie rozważ zastąpienie nimi klasycznych żarówek. Nie pożałujesz!

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię