Lampy stojące czy wiszące - jakie oświetlenie zewnętrzne wybrać?

Oświetlenie zewnętrzne często łączy względy praktyczne z walorami estetycznymi. Oświetla posesję, a do tego uatrakcyjnia ogród. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto chwilę zastanowić się nad tym, czego właściwie się poszukuje. Czy zależy nam na funkcji wykrywania ruchu i czy konieczne jest podświetlenie podjazdu albo alejki. Zarówno lampy stojące, jak i wiszące posiadają szereg zalet.

Lampy stojące

Lampy stojące znajdują swoje zastosowanie zwłaszcza na dużych posesjach. Produkty tego typu znakomicie rozświetlają np. podjazd, chodnik, ścieżkę czy furtkę. Lampy stojące przeważnie są źródłem dłuższego strumienia światła niż lampy wiszące. W ofertach firm oświetleniowych można znaleźć rozmaite typy produktów. Dostępne są np. słupki, latarnie, a także lampy o geometrycznych formach. Sprawia to, że bez względu na styl przestrzeni, zawsze uda się dobrać pasujący model. Powodzeniem cieszą się m.in. lampy z czujnikiem ruchu. Za ich sprawą można kontrolować, czy ktoś znajduje się nawet w najdalszych zakątkach ogrodu. Lampy stojące mogą także zapobiec ewentualnym wypadkom. Jeżeli nawet za dnia zdarza nam się potknąć o wystające korzenie albo o krzywo położoną kostkę brukową, wówczas tym bardziej nocą trzeba zwiększyć widoczność newralgicznych miejsc. Wybór oświetlenia zależy przede wszystkim od gustu właściciela posesji. Jeżeli pragnie się uzyskać nieco tajemniczą i magiczną atmosferę, można zdecydować się np. na lampy w kształcie duszków albo grzybów. Dzięki nim człowiek będzie miał wrażenie, jakby właśnie wkroczył do zaczarowanej krainy. Smukłe latarnie nadają przestrzeni paryskiego szyku i romantyzmu. Znakomicie komponują się z metalowymi ławeczkami oraz z altanami. Z kolei miłośnicy nowoczesności mogą postawić na modernistyczne oprawy w formie słupków. 

Lampy wiszące

Lampy wiszące to prawdziwe królowe romantycznego nastroju. Oświetlenie tego typu słynie ze swoich walorów dekoracyjnych. Potrafi ono w umiejętny sposób podkreślić urodę fasady budynku albo niezwykły charakter podwórza. Uwypuklają zalety, na które człowiek nie zwraca na co dzień większej uwagi. Rozproszone światło może np. podkreślić fakturę cegieł albo wspinający się po budynku bluszcz. Lampy wiszące najczęściej uruchamiane są przy pomocy włącznika znajdującego się wewnątrz domu albo programowane są do automatycznego zapalania się o konkretnej porze. Lampy wiszące pięknie podkreślają okolice budynku. Wykorzystywane są także na balkonach i tarasach, jednak w przypadku posesji o znacznym metrażu warto wyposażyć się również w dodatkowe lampy stojące, które oświetlą np. podjazd albo ścieżkę. Obecnie na rynku oświetleniowym dostępny jest tak bogaty wybór lamp, że bez trudu uda się znaleźć model pasujący do konkretnego stylu. Dużym powodzeniem cieszą się lampy stylizowane na starodawne latarnie. Można zdecydować się np. na model Enzo od marki Hinkley. Produkt będzie doskonale współgrał z fasadą o klasycznym albo rustykalnym stylu. W nowoczesnej przestrzeni znakomicie sprawdzi się lampa wisząca Sole od Ideal Lux. Minimalistyczna oprawa ma formę kuli.

Wybierz swoją lampę w sklepie Magia Form

Najlepsze jest to, że nie trzeba decydować się na tylko jeden rodzaj lamp. Łącząc je ze sobą, stworzy się jedyną w swoim rodzaju świetlną oazę. Przekonaj się sam w naszym sklepie Magia Form.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię