Lucide

Lucide to dynamiczna belgijska firma rodzinna z siedzibą w Antwerpii, która opracowuje dekoracyjne i funkcjonalne oświetlenie do użytku wewnątrz i na zewnątrz. 

Wyposażony w wiedzę i kierowany przez ekspertów w branży oświetleniowej Ward Mertens, obecny dyrektor generalny, założył własną firmę w 1992 roku na belgijskiej ziemi. W ówczesnym konserwatywnym przemyśle Ward miał już silną zdolność przewidywania, a jego marzeniem było stworzenie marki znanej w branży oświetleniowej z wysokiej jakości i zróżnicowanego zasięgu. Ta wizja położyła podwaliny pod aktualny asortyment, wyjątkową kolekcję dla świadomych mody konsumentów. 

Celem marki Lucide jest produkcja opraw oświetleniowych, które pomogą ich klientom udekorować ich domy w funkcjonalny sposób. Zespół doświadczonych projektantów oświetlenia, wspierany przez marketing i logistykę, codziennie oferuje nowe lampy, wykonane z wysokiej jakości materiałów w połączeniu z najnowocześniejszymi, energooszczędnymi żarówkami i podążającym za najnowszymi trendami wzornictwem.