Najpiękniejsze lampy do salonu

Urządzając dom lub mieszkanie, wiele wysiłku i pomysłowości poświęcamy salonowi – najbardziej reprezentacyjnemu pomieszczeniu, w którym spędzamy wolny czas i przyjmujemy gości. Chcąc nadać mu idealny wygląd, należy zatroszczyć się o najmniejsze szczegóły. Tym bardziej powinniśmy skoncentrować się na istotnych elementach, takich jak np. lampy – wiszące, plafony, kinkiety itd. Jakimi zasadami kierować się, dokonując wyboru? Oto kilka podpowiedzi.   

Oświetlenie klasyczne

Lampy do klasycznych wnętrz to duża i dość różnorodna grupa. Znajdują się w niej nie tylko żyrandole, które mogłyby zdobić pałacowe komnaty i sale balowe, ale również angielskie lampy z abażurami. Nie brakuje także kinkietów ocieplających wnętrze oraz lamp podłogowych i stołowych – nieodzownych źródeł światła punktowego, bez których trudno wyobrazić sobie przytulne i eleganckie aranżacje. Każdy spośród tych modeli stanowi idealne dopełnienie masywnych, drewnianych mebli w kolorze ciepłego brązu, wygodnych foteli z eleganckimi obiciami i ciężkich, finezyjnie udrapowanych zasłon.   

https://www.magiaform.pl/lampa-wiszaca-napoleon-p0127-oprawa-wiszaca-nowoczesna-czarny-i-zloty-abazur-maxlight

https://www.magiaform.pl/kinket-napoleon-w0120-oprawa-scienna-nowoczesna-czarny-i-zloty-abazur-maxlight

https://www.magiaform.pl/lampa-wiszaca-zyrandol-lisbona-p0106-oprawa-wiszaca-klasyczna-bialy-abazur-maxlight

Nowoczesne lampy do salonu

Duża przestrzeń, nowoczesny wystrój, minimalizm – trudno pomylić styl nowoczesny z jakimkolwiek innym. Jego cechy charakterystyczne to również materiały dominujące w aranżacji. Zdecydowanie najczęściej możemy spotkać pośród nich metal i szkło. Tworzywa tego rodzaju powszechnie łączy się np. z drewnem, jednak stanowi ono jedynie dodatek. Kolorystyka charakterystyczna dla nowoczesnych lamp do salonu to przede wszystkim biel, czerń, szarości, brązy i chrom oraz inne odmiany metali.

https://www.magiaform.pl/lampa-wiszaca-zyrandol-orbit-p0015-oprawa-wiszaca-nowoczesna-chormowa-maxlight

https://www.magiaform.pl/lampa-wiszaca-zyrandol-organic-p0206-oprawa-wiszaca-nowoczesna-chromowa-maxlight

https://www.magiaform.pl/lampa-wiszaca-zyrandol-sydney-p0263-oprawa-wiszaca-nowoczesna-zlota-maxlight

Lampy designerskie

Jednym z popularniejszych stylów jest design, wybierany najchętniej przez artystyczne dusze oraz osoby zmęczone wnętrzarską poprawnością i monotonią. Odważne kolory, nietuzinkowe kształty i szalone pomysły – to cechy wyróżniające oświetlenie designerskie spośród innych. Lampy tego rodzaju idealnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach, ponieważ wprowadzają do nich zdumiewającą różnorodność i przyjemne ożywienie. Salon w stylu design sprawia, że zaczynamy traktować szarą rzeczywistość z przymrużeniem oka i pewną dozą nonszalancji.     

https://www.magiaform.pl/lampa-wiszaca-pirlo-p0193-oprawa-wiszaca-nowoczesna-chromowa-maxlight

https://www.magiaform.pl/lampa-wiszaca-zyrandol-peak-p0276-oprawa-wiszaca-nowoczesna-miedz-maxlight

https://www.magiaform.pl/zyrandol-lampa-wiszaca-nowoczesna-beatrix-68960-miedziana-oprawa-cubi

Oświetlenie w stylu glamour

Kryształy – symbol luksusu i światowego życia pełnego bankierów, przyjęć i proszonych kolacji, na których pojawiają się znamienite osobistości. Współcześnie migotliwe kryształy goszczą nie tylko w królewskich i książęcych pałacach, ale również we wnętrzach salonów domów i mieszkań. Dzięki nim aranżacja jaśnieje także blaskiem odbitym i migotliwym. Nowoczesne lampy kryształowe to idealny wybór dla osób zafascynowanych błyskotkami, które mienią się tysiącem barw niezależnie od pory dnia. Ich niezwykły urok przyciąga wzrok i korzystnie wpływa na samopoczucie.     

https://www.magiaform.pl/lampa-wiszaca-zyrandol-mirage-p8009-700-oprawa-wiszaca-nowoczesna-chromowa-maxlight

https://www.magiaform.pl/lampa-wiszaca-zyrandol-san-francisco-p0168-oprawa-wiszaca-nowoczesna-czarna-maxlight

https://www.magiaform.pl/lampa-wiszaca-zyrandol-corleone-p0095-oprawa-wiszaca-nowoczesna-chromowa-maxlight

Lampy rustykalne

Piękne lampy można spotkać również we wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym. Swój niezwykły urok zawdzięczają skojarzeniom, jakie wzbudzają. Przyglądając się ich szlachetnej prostocie, oczyma wyobraźni widzimy wnętrze dużego, wiejskiego salonu, z którego rozpościera się widok na soczyście zieloną łąkę, pełną kolorowych kwiatów i aromatycznych ziół skąpanych w „dojrzałym” popołudniowym słońcu.

https://www.magiaform.pl/lampa-wiszaca-larry-3l-106971-metalowa-belka-czarnyzloty-szczotkowany

https://www.magiaform.pl/lampa-wiszaca-seul-p0226-oprawa-wiszaca-nowoczesna-biala-maxlight

https://www.magiaform.pl/lampa-wiszaca-larkin-kl-larkin-p-s-ni-kichler

Pod pojęciem „najpiękniejsze lampy do salonu” każdy może rozumieć coś zupełnie innego. Dokonując wyboru, warto kierować się przede wszystkim własnymi upodobaniami i uczuciami wywoływanymi przez określone modele. Ważne, byśmy dobrze czuli się we wnętrzu salonu. Najlepiej, by był on oświetlony przez lampy, które wzbudzają nasz autentyczny zachwyt.