Nomon

Marka Nomon jest liderem wśród producentów zegarów wewnętrznych, a ich produkty są znane w ponad 60 krajach. Projektują i tworzą wizualnie oszałamiające dzieła. Ich zegary przestają być jedynie dodatkami i stają się głównym elementem wystroju, dekorując ściany domów, biur, recepcji i wszelkiego rodzaju obiektów. Kreatywność, design i technologia to trzy główne zasady, które wyróżniają produkty firmy Nomon. Efektem ich pracy są oryginalne zegary o awangardowym wyglądzie i wysokiej jakości, ręcznie robione przy użyciu innowacyjnych technik. 

Projektantem Nomonu jest José María Reina. Jego prace są niepowtarzalne i transcendentalne zarówno pod względem formy, jak i wyboru materiałów. Jego talent wysuwa estetyczną wartość zegara na pierwszy plan, wprowadzając piękno do codziennego życia. 

Swoje zegary postrzega jako meble, które wyznaczają czas, zdolne do zmierzenia rytmu ich istnienia. Mówiąc o współczesnych surowcach, z których korzysta, dodaje, że „jakikolwiek materiał, tak niezwykły, jak może być, ma możliwość wyglądać znakomicie, jeśli jest traktowany z obiektywizmem w momencie produkcji”.

Nowoczesne zegary Nomon – sztuka odmierzania czasu

Firma Nomon uczyniła z jednego z podstawowych elementów wyposażenia wnętrza element sztuki nowoczesnej, dekoracje, która zachwyca w najmniejszym detalu. Zegarki Nomon wykonywane są ręcznie, z rzemieślniczą precyzją i artystyczną kreatywnością. Dostrzegamy w nich prostotę klasyki, awangardowe formy charakterystyczne dla nowoczesnego designu oraz zaawansowaną technologię, która składa się na dokładność i niezawodność pracy zegara. Zegarki Nomon w całości produkowane są w Hiszpanii, a mechanizm, jaki się w nich wykorzystuje pochodzi z Niemiec. Nowoczesne zegary Nomon powstają z naturalnych materiałów. Projektanci i docelowi wykonawcy wykorzystują w swoich dziełach m.in. ponadczasowy surowy metal, szlachetny kamień i ciepłe drewno z wyraźnie zarysowaną strukturą. Łączą je ze sobą, tworząc niebanalne dekoracje przeznaczone do zawieszenia na ścianie i postawienia na stole, szafce, biurku czy regale.

Luksusowe zegary Nomon pasujące do każdego stylu wnętrzarskiego

Pomimo swojego mocno nowoczesnego wyglądu zegary Nomon świetnie odnajdują się we wszystkich stylach. Obecność drewna sprawia, że komponują się idealnie ze stylizacjami rustykalnymi. Marmur pięknie prezentuje się w towarzystwie blasku i pikowanych mebli charakterystycznych dla wnętrz glamour. Metalowe konstrukcje odpowiadają koncepcji industrialnego designu, natomiast proste formy wpisują się w standardy stylu skandynawskiego i modernistycznego.