Nowości marki Astro

Astro Lighting — niekiedy skracane do samego Astro — to producent instalacji oświetleniowych, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeżeli pociągają Cię nowoczesne, gustowne lampy z pazurem, na pewno zetknąłeś się już z ofertą tej marki. Jej kolekcje już od lat elektryzują całą branżę, przyciągając zazdrosne spojrzenia konkurencji oraz ekspertów z całego świata. A ponieważ ostatnio tworzący dla Astro projektanci wypuścili na rynek kilka nowości, uznaliśmy, że pora przyjrzeć im się bliżej. Przy okazji odświeżyliśmy najważniejsze założenia, przyświecające twórcom tej marki i przypomnieliśmy sobie, dlaczego oprawy te są tak uwielbiane na całym świecie. 

Elegancki plafon ze szkła i akrylu — Astro Lighting łamie schematy

Ponieważ instalacje oświetleniowe to nasza codzienność, doceniamy wszelkie próby wyrwania się poza schemat i zerwania z utartymi rozwiązaniami. Z radością odnotowaliśmy więc fakt, iż wśród nowości Astro Lighting pojawił się plafon Vancouver Square. Co w nim takiego wyjątkowego? Cóż, plafony to raczej proste konstrukcje, których głównym zadaniem jest pozostanie niezauważonymi. Do ich produkcji przez lata wykorzystywało się najtańszy, biały plastik, który łatwo się brudził i niszczył. Do plafonów przylgnęła więc niezasłużona i krzywdząca łatka, eliminująca ten rodzaj opraw z głównego nurtu oświetlenia. Tymczasem tą wykonaną ze szkła oraz akrylu konstrukcją firma Astro udowadnia, że plafony określić możemy mianem nowoczesnych i eleganckich.
 

Nowoczesna lampa stołowa do salonu, biura lub sypialni

Lampy stołowe stosunkowo nieczęsto lądują w zestawieniach najpiękniejszych, najbardziej eleganckich czy wyjątkowo designerskich opraw oświetleniowych. Prawda jest taka, że zaprojektowanie nietuzinkowej lampy stołowej wymaga ogromnego doświadczenia i sporej fantazji. Tym bardziej warto docenić Astro Lighting za projekt Martello. To idealnie okrągła, zabudowana lampa na niewielkim stelażu w kształcie litery X. Ta lampa to kwintesencja nowoczesnej elegancji i nie przemawia za tym jedynie jej biała powierzchnia — najmodniejsze oprawy zainspirowane zostały bryłami geometrycznymi, zaś w najnowszych katalogach królują harmonijne linie i regularne kształty. Lampa stołowa Martello nie wpisuje się przy tym w nurt surowych czy futurystycznych instalacji oświetleniowych. Bliżej jej raczej do skandynawskiej przytulności, choć przed jednoznacznym zaliczeniem jej do tej kategorii powstrzymuje nas fakt, iż wykonana została z artystycznego gipsu. Prosta i jednocześnie skomplikowana? Taka właśnie jest oprawa stołowa sygnowana logo Astro Lighting!

 

Loftowo i elegancko jednocześnie? Da się!

Oświetlenie loftowe często kojarzy się nam z surowymi, sztucznie postarzanymi stelażami z metalu i żarówkami stylizowanymi na dawne świetlówki wolframowe. To dość oczywiste skojarzenie, jednakże niektórzy producenci porywają się na stylistyczne eksperymenty nawet w tak wąskiej i jasno zdefiniowanej kategorii, jaką stanowią lampy loftowe. Skutki takich kombinacji bywają niezwykle zróżnicowane, zaś Astro Lighting ze swoich poczynań wychodzi obronną ręką. Kinkiet Portree Wall to szczególnie udany projekt i dowód na to, że loft niejedno ma imię. Wykonana z mosiądzu oprawa świetnie komponuje się z krystalicznie przejrzystym, szklanym kloszem, zaś sam kinkiet zaprojektowano tak, by dobrze wyglądał w pojedynkę, ale i w większych grupach.
 

Regulowane kinkiety — obracaj do woli

Skoro już o kinkietach mowa, przyjrzyjmy się bliżej modelowi Digit, dostępnemu w dwóch wariantach kolorystycznych. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na matowy nikiel, czy też na polerowany chrom, zyskasz możliwość wygodnej regulacji kierunku, w jakim padać będzie światło. Kinkiety Digit składają się bowiem z wyciąganego ze ściany ramienia oraz obracanej końcówki, na szczycie której znajduje się światło LED. Taki patent to ukłon w stronę właścicieli mieszkań i domów o niewielkim metrażu bądź nieustawnych pomieszczeniach. Nie zastanawiaj się, jak je doświetlisz — zamiast kupować kilka różnych opraw, wybierz kinkiet Digit i po prostu dopasowuj go do swoich potrzeb!
 

Minimalistyczne lampy wiszące w dwóch różnych wariantach

Choć moda na minimalizm nie przemija, często wydaje nam się, że producenci oświetlenia nie mają już pomysłów na nowe, minimalistyczne instalacje oświetleniowe. Firma Astro Lighting ostatnio zaskoczyła nas w niezwykle miły sposób, prezentując dwa modele lamp sufitowych — Zeppo oraz Ariana. Co ciekawe, klosze tych lamp nie mogłyby się od siebie już bardziej różnić, co tylko potwierdza niezwykły kunszt projektantów pracujących dla Astro. Model Zeppo to  biały, obły kształt, kojarzący się z lekką chmurką płynąca po niebie w ciepły, letni dzień, chociaż jego forma jest bardzo regularna. Metalowy stelaż z polerowanego chromu i jasne, mleczne szkło stanowią udany duet, który nikogo nie pozostawi obojętnym. W pamięć zapada również lampa wisząca Ariana, którą wykonano z aluminium. Obydwa modele lamp podkreślą minimalistyczny, elegancki charakter pomieszczenia, a przy okazji dobrze je doświetlą.

Nowe oprawy marki Astro Lighting przypominają nam, że dominująca pozycja tego producenta na rynku instalacji oświetleniowych nie wzięła się znikąd. Twórcy potęgi Astro jeszcze raz przypomnieli konkurencji, z kim należy się liczyć. I chociaż marka pozostaje wierna przyjętym już wiele lat temu ideałom, nie sposób nie zauważyć powiewu świeżości, który wyraźnie widać w najnowszych lampach marki Astro.

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię