Nowości marki Labra — lider potwierdza swoją pozycję

W świecie architektury wnętrz — podobnie jak w modzie — mamy do czynienia z regularnymi premierami nowości, prezentowanymi przez poszczególnych twórców. I podobnie jak w przypadku wielkiej mody, tu również mówimy o porywających nowościach i spektakularnych wpadkach. O ile jednak w świecie fashion ciężko o jakiekolwiek przewidywania czy domysły, rynek instalacji oświetleniowych jest nieco bardziej ułożony i możemy robić tu pewne założenia. W przypadku marki Labra zawsze zakładamy, że wprowadzone przez nią do oferty nowości rzucą na kolana klientów, zaś konkurencję postawią na równe nogi i zmuszą do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Firma Labra przyzwyczaiła nas bowiem do tego, że jej premierowe produkty to świeże spojrzenie na nieco oklepane już trendy, a niebanalny design zawsze idzie w parze z funkcjonalnością. Jak było tym razem? Nie pomyliliśmy się! Sprawdź, jakie rarytasy twórcy tej marki przygotowali ostatnio! 

Minimalistyczne i wytworne lampy wiszące — najlepsza wizytówka marki Labra

Lampy wiszące to zwykle temat nieco problematyczny, bowiem — mimo naprawdę usilnych starań — większość z nich jest do siebie dość podobna. Na tym tle marka Labra wybijała się od zawsze, a ostatnią kolekcją tylko potwierdziła swoją silną pozycję. Wystarczy spojrzeć na serię YON, czyli podłużną, teoretycznie prostą oprawę sufitową. Ta lampa ma w sobie unikatową magię, charakterystyczną dla największych współczesnych dzieł sztuki. Choć na pierwszy rzut oka nie ma w niej nic nie zwykłego, to jednak nie wtapia się w aranżację, a wręcz przeciwnie — to ona skupia na sobie uwagę nawet w najpiękniej udekorowanym pomieszczeniu. Jak to się dzieje? Projektanci tworzący dla marki Labra to absolutny światowy top, najlepsi specjaliści z branży, którzy wrodzony talent popierają dodatkowo latami doświadczenia. Tak biegli twórcy wiedzą, że najprzyjemniejsza dla oka jest prostota, wiedzą również, jak przedstawić ją w sposób dotychczas niespotykany. Tak właśnie powstają projekty równie minimalistyczne, co spektakularne, a kolekcja YON jest tego najlepszym dowodem.
 

Efektowna oprawa natynkowa na sufit — zamień abażur na coś niespotykanego

Warto zauważyć, że linia YON obejmuje również nowoczesną oprawę natynkową, która kształtem oraz pozostałymi założeniami konstrukcyjnymi nawiązuje do swojej białej siostry. Różnica pozostaje taka, że lampa natynkowa instalowana jest bezpośrednio na suficie, projektanci wprowadzili też do niej pewne czarne elementy. Co ciekawe, efekt będzie dokładnie ten sam, co tylko potwierdza nieprzeciętny kunszt twórców tej serii.
 

Lekkie, zdecydowane, intrygujące — sufitowe nowości od Labra

Wodze fantazji znacznie bardziej puszczono przy projektowaniu lamp z kolekcji SPORTO. To kolejne oprawy wiszące, które w pojedynkę zastąpią całą, skrzętnie dobieraną dekorację każdego pomieszczenia — i kolejny dowód na to, że pozycja światowego lidera, jaką w branży oświetleniowej cieszy się Labra, nie jest przypadkowa. Tu również projektanci marki postawili na minimalistyczne, harmonijne rozwiązania, potrafili jednakże przekuć je w coś absolutnie nietuzinkowego i intrygującego, nie tracąc przy tym wyjściowej prostoty. Wszystkim w naszym sklepie oprawy z linii SPORTO kojarzą się z ptakami, co jest tym ciekawsze, że dominującym kolorem na abażurze jest czerń, która mniej doświadczonym twórcom zwykle uniemożliwia osiągnięcie efektu lekkości. Tymczasem lampy z tej kolekcji łączą zdecydowany kolor z nowoczesnym designem, regularnością i prostotą, a mieszanka ta daje nieziemsko widowiskowy efekt.
 

Efektowne, designerskie i… praktyczne — obłędne kinkiety marki Labra

Pora zejść nieco niżej, a konkretnie — na ściany. Kinkiet FOSSIL WHITE IN to elegancka, wytworna wręcz oprawa, która już przy pierwszym kontakcie ujmuje praktycznością, możemy go bowiem zamontować zarówno w pionie, jak i w poziomie, a w każdym ułożeniu kinkiet prezentuje się równie korzystnie. Kształty tej lampy są proste i wyniosłe, nazwalibyśmy je wręcz dumnymi, choć projektanci świadomie zrezygnowali z przesadzonego przepychu, tak często spotykanego w przypadku opraw naściennych. Kinkiety to generalnie szalenie ciekawa kategoria produktowa, przeżywająca w ostatnich sezonach prawdziwe odrodzenie. Przez wiele lat jednoznacznie kojarzone wyłącznie z budynkami użyteczności publicznej, w końcu przełamały tę niefortunną passę i udało im się dostać do naszych domów. Praktycznie zalety kinkietów ciężko przecenić! Są banalnie proste w montażu i nie zajmują wiele miejsca. Stanowią prawdziwe wybawienie w pomieszczeniach wąskich, nieustawnych bądź ogólnie niewielkich, w których ciężko byłoby zamontować większą oprawą oświetleniową. Producenci projektują je tak, by świetnie prezentowały się pojedynczo, jak i w większych grupach. W ostatnich sezonach kinkiety nabrały takiego rozpędu, że coraz częściej trafiają do łazienek, w których przez lata dominował jeden rodzaj oświetlenia. Model FOSSIL WHITE IN dostępny jest w czterech wariantach kolorystycznych (biały, czarny, mieszany, aluminium), zaś niezmiennie białe pozostaje wykończenie wnętrza lampy. Oprawa te występuje również w wersji BLACK IN, w której wnętrze jest czarne. Obydwa warianty prezentują się równie widowiskowo.

Wystarczy dosłownie rzucić okiem na nowości od marki Labra, by zrozumieć, dlaczego to właśnie ona dyktuje trendy na oświetleniowym rynku. Jeżeli interesują Cię oprawy wyłącznie najwyższej jakości, precyzyjnie zaprojektowane i wykonanie, koniecznie zapoznaj się z pozostałymi propozycjami tego producenta!

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię