Zewnętrzne najazdowe | wbudowane

Oświetlenie najazdowe wbudowane
Istnieje wiele sposobów na oświetlenie ogrodu, ścieżek komunikacyjnych czy podjazdu garażowego. Ważne jest, aby wybrać te, które będą zarówno pasowały do stylistyki budynku i aranżacji przestrzeni zewnętrznej, jak też dostarczą odpowiedniej ilości światła. Oprawy najazdowe są szczególną formą oświetlenia zewnętrznego, ponieważ montuje się je bezpośrednio w podłożu i muszą wytrzymać bardzo duże obciążenie.
 

Lampy najazdowe – czym się wyróżniają?

 

Są to oprawy dogruntowe, które znalazły swoje zastosowanie jako oświetlenie podjazdu do garażu czy też ścieżek w ogrodzie. Instalujemy je bezpośrednio w podłożu, np. w kosce brukowej lub płytkach. Wyróżniają się małymi rozmiarami, ale ponadprzeciętną wytrzymałością. Wynika to z warunków, w jakich się znajdują. Przykładowo, wjeżdżając samochodem do garażu, niejednokrotnie kołem najeżdżamy na lampę. Jeżeli nie byłaby ona przystosowana do takiego obciążenia, natychmiast uległaby uszkodzeniu. Oświetlenie podjazdu i ścieżek komunikacyjnych musi też cechować się wodoszczelnością i być oznaczone wysoką klasą szczelności IP65. Lampy najazdowe wykonane są z trwałych i solidnych materiałów, które warunkują długie użytkowanie bez ryzyka uszkodzenia. W naszej ofercie dostępne są energooszczędne oprawy LED, jak też halogeny najazdowe.

 

Praktyczne oprawy najazdowe


Oprawy dogruntowe mają za zadanie odpowiednio doświetlić konkretne miejsca i powierzchnie, jak np. podjazdy, ścieżki w ogrodzie czy też strefy wypoczynkowe. To one w znaczącym stopniu warunkują bezpieczeństwo poruszania się po zmroku. Jednocześnie jednak oprawy najazdowe doskonale sprawdzają się w roli dekoracyjnej. Możesz je wykorzystać do podświetlenia konkretnych roślin czy form skalnych. Wykorzystaj je pod altaną lub na tarasie, a stworzysz wieczorem magiczny klimat, sprzyjający przyjemnemu spędzaniu czasu z bliskimi.

Jeśli chcesz zapewnić bezpieczeństwo zarówno sobie, jak i gościom, zachęcamy do zainteresowania się odpowiednim oświetleniem schodów zewnętrznych. Oświetlenie zewnętrzne schodowe jak również zewnętrzne lampy LED można znaleźć na naszej stronie.