Zewnętrzne reflektory

Nie tylko to, co znajduje się wewnątrz budynku, ma wpływ na nasz komfort i bezpieczeństwo. Dom tworzy również to, co jest przed nim, za nim, a także obok niego, a więc często: ogród, taras, podjazd garażowy czy po prostu wejście do domu. To miejsca wymagające odpowiedniego doświetlenia, aby nie tylko zwiększyć atrakcyjność posesji, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Jednym z rozwiązań są reflektory zewnętrzne, jedne z najczęściej wybieranych opraw do zastosowanie zewnętrznego.  

 

Reflektory zewnętrzne – nowoczesne naświetlacze do ogrodu

Reflektory to źródła światła, które charakteryzują się możliwością dowolnego ustawienia kierunku światła. Mają ruchome elementy, dzięki którym z łatwością podkreślimy konkretne elementy w ogrodzie, np. rośliny, jak też lepiej doświetlimy wybrane strefy, np. wypoczynkową. Zewnętrzne reflektory występują w formie ściennej. Najlepiej sprawdzą się przy oświetleniu wnętrza do domu czy też na tarasie, gdzie możemy sobie pozwolić na montaż oświetlenia ściennego. Wszędzie indziej można wykorzystać zewnętrzne reflektory stojące, które można umieścić w miękkim lub twardym podłożu. Naświetlacze zewnętrzne przybierają różne formy, do wyboru są oprawy okrągłe, jak też o wydłużonym kształcie. Z łatwością dopasujesz je do stylistyki ogrodu czy tarasu ze względu na warianty w różnych kolorach.

 

Energooszczędne reflektory zewnętrzne LED


Szczególną odmianą oświetlenia zewnętrznego są reflektory zewnętrzne LED, w których wykorzystano energooszczędną technologię. Pobierają one znacznie mniej energii niż tradycyjne źródła światła, co przekłada się na oszczędności na rachunkach za prąd. Ponadto, reflektory zewnętrzne LED można stosować w przypadku oświetlenia powierzchni i przedmiotów wrażliwych na światło, ponieważ nie emitują one ciepła. Są też przyjazne środowisku i mogą świecić w różnych kolorach.

 

Wybierając oświetlenie, należy pamiętać o odpowiednie oświetlenie zewnętrzne schodów, jak również warto zadbać o dobre oświetlenie podjazdu.