Oświetlenie do kuchni - co jest ważne?

Urządzając kuchnię swoich marzeń, nie powinniśmy zapominać o żadnym z elementów, które będą w stanie uczynić ją doskonałym miejscem - takim, w którym codziennie z ochotą będziemy przyrządzać posiłki dla siebie i całej rodziny.

Jedną z ważniejszych kwestii, nad którymi powinniśmy się zastanowić przy aranżacji kuchni, jest oświetlenie. Pozornie tak błaha rzecz, jak odpowiednie źródła światła jest w stanie zarówno nadać odpowiedniego charakteru naszemu pomieszczeniu, jak i sprawić, że będzie ono bardziej funkcjonalne.

 

Istnieje jedno podstawowe pytanie, które powinniśmy zadać sobie, zanim wybierzemy idealne oświetlenie do kuchni - co jest ważne? Przede wszystkim ilość światła - bardzo ważne jest, aby nie było go za mało. Musimy pamiętać, że światło główne w postaci żyrandola wiszącego na środku kuchni nie wystarczy. Korzystając z kuchenki bądź przygotowując posiłki na kuchennym blacie, będziemy stali do niego tyłem, zatem nie będzie ono stanowiło wystarczającego źródła światła. W takich sytuacjach świetnie sprawdzą się halogeny, które można zamontować bezpośrednio nad blatami - na suficie lub pod szafkami. W ten sposób uzyskamy wystarczająco dobre oświetlenie do przyrządzenia wymarzonych posiłków.

Warto również pamiętać, że światło kuchenne - podobnie jak każde inne - powinno pasować do ogólnego designu wnętrza. Bez względu na to czy urządzane przez nas pomieszczenie zostało zaprojektowane w nowoczesnym, wręcz modernistycznym stylu, czy może jesteśmy miłośnikami nieśmiertelnej klasyki, z pewnością znajdziemy oświetlenie idealnie odpowiadające naszym potrzebom, a także dobrze zgrywające się ze stylem mebli oraz dodatków, które zdecydowaliśmy się zakupić do naszej kuchni.

Warto również pamiętać, aby światło dostarczane przez lampy w kuchni miało ciepłą barwę, było przyjemne oraz charakteryzowało się odpowiednim natężeniem. Zbytnio przytłumione lub wręcz przeciwnie - zbyt mocne światła są w stanie negatywnie wpłynąć zarówno na nasz wzrok, samopoczucie, jak i ogólny dyskomfort.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię