Abażury klosze

Abażury i klosze mają za zadanie przysłonić żarówki i rozproszyć emitowane przez nie światło. Niezależnie od tego, z jakich materiałów i w jakim stylu zostały wykonane, należy pamiętać o doborze takiego produktu, który będzie odpowiednio dostosowany do źródła światła. Wygląd ma znaczenie, ale powinien iść w parze z funkcjonalnością. 

Modne abażury do lamp

Abażury do lamp stojących będą doskonałym sposobem na odświeżenie wyglądu oprawy, która od dawna nie pasowała do aranżacji wnętrza. Zmiana abażuru w starej lampie wpłynie na polepszenie oświetlenia pomieszczenia i doda do niego nowoczesny akcent. 

Na rynku dostępne są abażury i klosze o najróżniejszych rozmiarach i kształtach, wykonane z różnorodnych materiałów. Warto więc poeksperymentować, by móc się przekonać, który model spełni nasze oczekiwania. Abażury na lampy stojące powinny być dostosowane do funkcji oprawy i wysokości jej podstawy. Im bardziej “otwarty” jest, tym więcej światła wprowadzi do pomieszczenia.  

Niezwykle istotny jest materiał i kolor abażuru. Pergaminowe, jedwabne czy papierowe o jasnych barwach sprawią, że uzyskamy chłodne światło. Z kolei modele w ciemnych kolorach np. czekoladowym lub bordowym wprowadzą do pomieszczenia światło budujące nastrój. Ciekawym rozwiązaniem będą ażurowe abażury wykonane z kilku warstw tworzywa sztucznego, przez które będą przenikały miękkie, rozproszone promienie, tworzące na powierzchni intrygujący układ cieni. 

Wyjątkowe klosze do lamp 

Klosze na lampy wiszące to ekonomicznie przystępna alternatywa dla zakupu nowej oprawy wiszącej. Zależnie od wybranego modelu możemy uzyskać efekt zachwycającej poświaty lub zyskać efektowne refleksy. Możliwości jest wiele, trzeba tylko zdecydować, które rozwiązanie odpowiada nam najbardziej. 

Klosze do lamp stojących, odpowiednio dobrane, mogą poprawić poziom oświetlenia wnętrza. Dzięki nim oprawa ma szansę stać się doskonałym uzupełniającym źródłem światła, nadającym się także do pracy. Sprawią, że po zapaleniu światła przestrzeń wyda się wizualnie większa. Dodadzą charakteru każdemu wnętrzu i staną się wspaniałym elementem dekoracyjnym, który przyciągnie wzrok naszych gości.