Lampy sufitowe | plafony

Lampy sufitowe i plafony cieszą się obecnie coraz większą popularnością. Dzieje się tak nie bez powodu – charakteryzują się one przede wszystkim praktycznością, a cecha ta jest często decydująca podczas wyboru oświetlenia. Można niemal o nich powiedzieć, że są to lampy do zadań specjalnych. Wszędzie tam, gdzie sufit jest położony nisko albo nie można zastosować oprawy wbudowanej, lampy sufitowe led i plafoniery będą doskonałym rozwiązaniem. Rosnące zapotrzebowanie na tego typu oświetlenie sprawiło, że projektanci tworzą wspaniałe i stylowe wzory, które będą świetnie prezentowały się nie tylko, jak to było dotychczas, w korytarzach i przedsionkach, ale również w pokoju dziennym czy jadalni.
Dobrze rozmieszczone lampy led sufitowe optycznie podwyższą przestrzeń i zapewnią cenne, ale nienachalne oświetlenie. Gdy zależy nam na skierowaniu światła na wybrane elementy wnętrza i podkreśleniu go, a jednocześnie nie chcemy, aby oprawa oświetleniowa zwracała zbytnio uwagę, idealnym rozwiązaniem będzie wybór prostych i oszczędnych w formie nowoczesnych lamp sufitowych. Jeśli jednak liczy się dla nas również aspekt dekoracyjny należy wybrać plafony o bogatszym designie z dodatkowymi zdobieniami, gdzie główną rolę odgrywa detal.
 

Do sypialni, kuchni, jadalni i innych pomieszczeń!


Lampy sufitowe do salonu doskonale sprawdzą się w pokojach dziennych, w których jesteśmy zmuszeni oszczędzać przestrzeń. Nie zawsze lampy wiszące są najlepszym rozwiązaniem, niekiedy warto zrezygnować z nich na rzecz na przykład plafonów do salonu, które mogą być równie stylowe jak niejedna lampa. Odpowiednio umieszczone, wyraźnie zaznaczą sterfę wypoczynku i podkreślą charakter wnętrza.
Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym spędzamy zwykle najwięcej czasu. Wymaga więc rozsądnie zaplanowanego oświetlenia, które będzie pomocne przy gotowaniu. Lampy sufitowe do kuchni czy też plafony niekoniecznie będą głównym źródłem światła, ale doskonale sprawdzą się jako oświetlenie uzupełniające, a ich subtelny blask sprawi, że masywne szafki będą wyglądały delikatniej.
Ciekawym pomysłem może być skorzystanie w jadalni z różnego rodzaju lamp sufitowych do jadalni. Nie spowodują one efektu olśnienia i jednocześnie idealnie oświetlą przestrzeń nad stołem. Szeroka wiązka światła padająca centralnie, w zależności od natężenia, doda wnętrzu pewnego dramatyzmu, albo stworzy przyjemny nastrój. Sprawdź również nasze żyrandole, listwy sufitowe i lampy biurkowe.