Lampy wiszące

Światło odgrywa w życiu człowieka bardzo ważną rolę. Wielu z nas poświęca mnóstwo czasu poszukując odpowiedniego typu oświetlenia, które będzie współgrało z wnętrzami w naszym domu. Dlatego też wybór najczęściej pada na wszelkiego rodzaju lampy wiszące.
Bez względu na styl w jakim zostały wykonane, charakteryzują się one przede wszystkim łatwością aranżacji oraz doskonale łączą w sobie funkcjonalność i estetykę. Klasyczne lampy wiszące spośród innych wyróżnia czystość linii i naturalne kolory. Wyglądają stylowo i niezależnie od zmieniających się trendów pozostaną ozdobą każdego wnętrza. Nic tak nie przyciąga wzroku osoby wchodzącej do pomieszczenia jak nowoczesne lampy wiszące. Ten typ oświetlenia bazuje na prostocie formy, dzięki czemu można je wieszać na różnych wysokościach – zarówno pojedynczo, jak i w grupach. Tradycyjne lampy wiszące sprawdzą się w każdej przestrzeni – połączenie szkła i metalu dodaje elegancji, a gra świateł wprowadza nastrój pełen uroku.

Idealne do salonu, kuchni, jadalni, sypialni... 

Warto zaznaczyć, że ten rodzaj oświetlenia podkreśli zalety każdego typu pomieszczeń. Lampy wiszące do salonu perfekcyjnie wydzielą za pomocą światła strefę relaksu, na której tak nam zależy. Sprawią, że miejsce to stanie się przytulne i będzie zachęcać do odpoczynku.
Jeśli chodzi o oświetlenie stołu w jadalni wybór jest prosty – nic nie sprawdzi się w tej roli tak, jak lampy wiszące do jadalni. Jako najważniejszy element w przestrzeni jadalnej umieszczone w centrum na odpowiedniej wysokości będą cieszyć nasze oczy podczas każdego posiłku. Jeśli stół jest dość długi, warto zawiesić nad nim dwie lampy, aby zyskać tym samym ciekawszy efekt.
Chyba najbardziej wymagającym wnętrzem w naszych domach pod względem odpowiednio rozmieszczonego oświetlenia jest kuchnia. Szczególnie ważne jest tu operowanie dodatkowymi źródłami światła i użytecznym oświetleniem zadaniowym. Strefy, które potrzebują odpowiedniej oprawy świetlnej są problematyczne, a za przykład może nam służyć wyspa kuchenna. Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku będą lampy wiszące do kuchni – rozjaśnią miejsce pracy, czym ułatwią nam gotowanie. Nisko zawieszona da jasne, ciepłe światło i przyciągnie wzrok. Sprawdź również inne oświetlenie w naszej ofercie: nowoczesne żyrandole, lampy sufitowe czy też lampy podłogowe