Oczka halogenowe | downlighty

Oświetlenie sufitowe może przyjmować przeróżne formy, od pokaźnych rozmiarów kryształowych żyrandoli przez szerokie lampy wiszące i plafony, aż po niepozorne oczka sufitowe. Oczka sufitowe mogą przyjmować różne formy: opraw wpuszczanych lub natynkowych. Oprawy wpuszczane pozwalają zaoszczędzić przestrzeń w niewysokich pomieszczeniach, a jednocześnie gwarantują efektywne oświetlenie wybranych przez nas wnętrz. Oprawy natynkowe często przyjmują eleganckie, designerskie formy, dzięki czemu stają się dodatkowo elementem dekoracyjnym.

Nowoczesne halogeny sufitowe

Żarówki halogenowe emitują nawet do 70% więcej światła niż klasyczne żarówki, a ich żywotność wynosi aż od 2000 do 5000 godzin. Żarówki halogenowe można podzielić na dwie podgrupy: wysokonapięciowe (zasilane są napięciem 230 V, które nie wymagają dodatkowych transformatorów) oraz niskonapięciowe (zasilane napięciem 6, 12 oraz 24 V). Modele 12V doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie powietrze ma dużą wilgotność - z powodzeniem zastosujemy je na przykład w łazienkach. Nie jest to oczywiście jedyne zastosowanie oczek halogenowych. Niewielkich rozmiarów halogeny sufitowe doskonale sprawdzą się na klatkach schodowych, w biurach, korytarzach i wielu innych pomieszczeniach, w których nie ma miejsca na dużych rozmiarów elementy oświetlenia. Ich dodatkową ogromną zaletą, której nie posiadają na przykład lampy wiszące jest możliwość zmiany ułożenia źródła światła na dowolną pozycję, w której kąt i kierunek padania światła będzie najlepiej spełniał nasze indywidualne potrzeby.

Szeroka oferta oświetlenia halogenowego w Magii Form

Halogenowe oczka sufitowe podobnie jak każdy inny rodzaj oświetlenia są dostępne z różną ilością źródeł światła. Na stronie Magii Form w zakładce “Oczka halogenowe | downlighty” znajduje się cała gama lamp z jednym, dwoma, a nawet trzema lub czterema źródłami światła. Równie bogata paleta barw znacznie ułatwi nam wybranie produktu, który będzie idealnie pasował do kolorystyki wybranego przez nas pomieszczenia, a także wykorzystanych w nim elementów aranżacyjnych.