Biuro

Oświetlenie w biurze jest czynnikiem, który ma ogromny wpływ na komfort i jakość pracy jaką wykonujemy. Aby nie odczuć negatywnych konsekwencji spędzania wielu godzin w pracy - np. bólów głowy, problemów ze wzrokiem, musimy zadbać o odpowiednie oświetlenie do biura. Należy pamiętać, że nie wygląd ma tu największe znaczenie. Prawidłowo dobrana ilość źródeł światła, jego natężenie i barwa pozwalają uniknąć nieprzyjemnych skutków pracy np. przed ekranem komputera.
Jak w każdym innym pomieszczeniu także w biurze podstawę oświetlenia stanowią lampy wiszące o dużej średnicy. W nowoczesnych biurach są to zazwyczaj artykuły należące do oświetlenia technicznego o prostych, geometrycznych kształtach w podstawowych kolorach - czarnym i białym. Duże powierzchnie biurowe wymagają zwiększonej ilości światła dlatego przy projektowaniu oświetlenia takich biur należy przede wszystkim zwracać uwagę na wydajność i skuteczność lamp, a nie na ich wygląd.
W niewielkich, kameralnych wnętrzach, gdzie ilość światła może być mniejsza, oświetlenie biurowe może stanowić efektowną dekorację. Lampy wiszące o nietuzinkowych kloszach ze szkła, metalu lub tkaniny, lampy stojące lub biurkowe na podstawach o nieoczywistych kształtach - wszystkie elementy oświetlenia w biurze o niewielkim metrażu mają ogromny wpływ na jego wystrój.
Rozwój technologii umożliwia projektantom tworzenie coraz to nowszych form, które łączą w sobie funkcjonalność z efektownym wyglądem. Dzięki temu nie jesteśmy zobligowani do wybierania pomiędzy dekoracyjnym charakterem a skutecznym oświetleniem. Szeroka paleta barw i niezliczoność form umożliwia zaprojektowanie oświetlenia biura według naszego osobistego projektu i jednocześnie nadanie mu indywidualnego wyrazu.
W zakładce o nazwie “Biuro” na stronie Magii Form znajdują się przeróżne lampy: wiszące, stojące, biurkowe, podłogowe, kinkiety, plafony i żyrandole w stylach od klasycznego po rustykalny. Tak szeroki wybór umożliwia tworzenie oświetlenia biurowego w jednakowym stylu lub łączenie odmiennych form i barw w celu otrzymania charakterystycznej całości. Poza artykułami oświetleniowymi znajdziemy tu również detale wykończeniowe i ozdoby, które doskonale dopełnią biurową aranżację.