Kuchnia

Kuchnia - pomieszczenie, w którym wspólnie przygotowujemy i spożywamy posiłki, odbywamy rodzinne rozmowy, pijemy poranną kawę, podejmujemy ważne decyzje… Na lodówce zostawiamy liściki dla bliskich, na stole drugie śniadanie do pracy lub szkoły. Kuchnia jest niezwykle ważnym pomieszczeniem, w którym toczy się życie rodzinne. Musimy zadbać o to, aby wszystkie cenne chwile, mające w niej miejsce były podkreślone przez odpowiednie oświetlenie kuchenne. Jest to pomieszczenie, które potrzebuje kilku odmiennych źródeł światła. Ich dobre rozmieszczenie pozwoli nam bezpiecznie używać ostrych narzędzi niezbędnych do gotowania, zjeść kolację z liczną rodziną lub w porannym półmroku przebywać sam na sam z pyszną kawą.
Podstawą oświetlenia w kuchni, jak w każdym innym wnętrzu, są lampy wiszące i plafony. Te przeznaczone do kuchni mogą przyjmować rozmaite formy. Fakt, że są one wspierane przez dodatkowe elementy oświetlenia kuchennego sprawia, że nie muszą to być pokaźne, szerokie lampy. W nowoczesnych kuchniach, w których wykorzystano tak zwane wyspy doskonale sprawdzają się listwy sufitowe oraz oczka halogenowe, umieszczone bezpośrednio nad nimi. Tak zaaranżowane oświetlenie do kuchni pozwala rozjaśnić jednocześnie blat, zlew i płytę kuchenną. Długie lampy wiszące oraz listwy sprawdzą się również jako oświetlenie stołu w jadalni. Wykorzystanie produktu o dużej szerokości pozwala zrezygnować z bocznych źródeł - np. kinkietów.
Oczka halogenowe i lampy podszafkowe skutecznie oświetlą klasyczne blaty kuchenne i ułatwią nam przygotowywanie przepysznych potraw. Efektowne lampki stołowe oświetlą niewielkie stoliki, przy których czytamy gazetę i pijemy poranną kawę. Jak widać każdy element oświetlenia kuchennego ma swoją ściśle określoną rolę.
Jeśli lubimy dekoracyjny styl aranżowania wnętrz musimy pamiętać, że oświetlenie kuchni oraz dodatki jakie w niej wykorzystamy będą miały ogromny wpływ na charakter tego wnętrza. Z założenia meble i sprzęty kuchenne mają być funkcjonalne i praktyczne, dlatego nie spełniają na ogół funkcji zdobniczej. Zakładka “Kuchnia” zawiera w sobie setki produktów zarówno oświetleniowych, które rozjaśnią Twoje wnętrze, jak i dekoracyjnych, które nadadzą mu wyjątkowego wyrazu.