Łazienka

Łazienka to pomieszczenie, w którym każdego dnia wykonujemy wiele niezbędnych czynności - zaczynając od podstawowego mycia zębów czy codziennego makijażu, a kończąc na długich wieczornych kąpielach i weekendowych seansach domowego SPA. Podczas ich wykonywania w łazience zbiera się para wodna, która następnie skrapla się na powierzchni płytek, blatach, lustrach i oczywiście źródłach światła. Właśnie z tego względu nie każda lampa sprawdzi się jako oświetlenie łazienkowe.

Nowoczesne oświetlenie łazienki

Lampy łazienkowe to produkty, które zostały wykonane z materiałów zapewniających im zwiększoną odporność na podwyższoną wilgotność powietrza, krople wody oraz ciała stałe i dotyk. Rozwój technologii pozwolił stworzyć aż dziewięć stopni ochrony przed wodą, które w zależności od zastosowania lamp łazienkowych zapewniają bezpieczeństwo w przypadku: narażenia na kontakt z parą wodną, czasowy kontakt ze strumieniem wody - np. w przypadku oświetlenia kabiny prysznicowej czy nawet stałe zanurzenie pod wodą - podświetlenie wanien lub basenów. Takie zróżnicowanie sprawia, że dobór oświetlenia do łazienki jest bardziej skomplikowany, gdyż nie skupiamy się jedynie na jego walorach wizualnych.

Wybierz najlepsze oświetlenie do Twojej łazienki

Producenci nowoczesnego oświetlenia łazienek zapewniają w standardzie podstawowy stopień ochrony, tym samym mogą skupić swoją uwagę na tworzeniu kolejnych form, które będą praktyczne, uniwersalne i oczywiście estetyczne. Duża liczba producentów sprawia, że oferta oświetleniowa na polskim rynku jest przepełniona rozmaitymi lampami łazienkowymi - kinkietami, plafonami, lampami wiszącymi, które zachwycają swoim wyglądem i jednocześnie są przystosowane do pracy w pomieszczeniu o wysokiej wilgotności powietrza. Pomysłowość projektantów owocuje  coraz to nowymi lampami utrzymanymi w stylu nowoczesnym, design, klasycznym czy nawet rustykalnym.
Podobnie jak sypialnia, także łazienka wymaga nie jednego lecz kilku źródeł światła. Każdy element oświetlenia łazienki spełnia inną rolę - kinkiety użyte w charakterze niezależnego oświetlenia bocznego wprowadzą relaksującą atmosferę podczas kąpieli, plafon o dużych wymiarach doskonale oświetli lustro i ułatwi nakładanie makijażu, a efektowna lampa wisząca będzie stanowić charakterystyczny element dekoracyjny.
Zakładka “Łazienka”, tak jak pozostałe zakładki na stronie Magii Form poza lampami do łazienki zawiera również inne artykuły dekoracyjne, które nadadzą aranżacji Twojej łazienki wyjątkowego charakteru.