Rola dodatków w wystroju wnętrz

Niektórzy uwielbiają aranżować wnętrza, inni uciekają przed tym, jak tylko mogą. Podejście jest ważne, jednak nawet jeżeli nie lubi się zmian, można przeprowadzić je bezboleśnie. Wystarczy znajomość podstawowej zasady, która brzmi: to dodatki świadczą o wnętrzu. Dobór mebli, koloru ścian czy rodzaju podłogi jest niezwykle ważny, ale pomieszczenie pozbawione dodatków będzie wyglądało na niedokończone.  Jak dobrać dodatki do stylu wnętrz ze smakiem? W żadnym przypadku nie trzeba tu przesadzać. Czasem wystarczy zegar ścienny i kilka poduszek. Przed przystąpieniem do aranżacji warto się chwilę zastanowić, jaki efekt chce się uzyskać. Czy ma to być minimalistyczne wnętrze, w którym wszystkie akcesoria są nie tylko ładne, ale i funkcjonalne, czy pokój w stylu orientalnym, gdzie można zaszaleć z różnorodnością faktur i barw. 

Jak dobrać dodatki do stylu wnętrz?

Jak dobrać kolorowe dodatki do mieszkania?

Dobór kolorów ma znaczny wpływ na ostateczny wygląd przestrzeni. Jak dobrać kolorowe dodatki do mieszkania? Przeważnie stosuje się tu zasadę kontrastów. Jeżeli we wnętrzu przeważa wyrazista lub ciemna kolorystyka, wówczas stawia się na stonowane dodatki. W przypadku neutralnego pokoju, w którym dominują beże, szarości i odcienie bieli, można nieco zaszaleć z paletą barw. Akcesoria powinny stać się naturalnym uzupełnieniem dla mebli. Przy dużej ilości metalowych konstrukcji i ornamentów istnieje zagrożenie, że wnętrze będzie wydawało się chłodne. Prostym sposobem na dodanie nieco przytulności jest wykorzystanie dodatków z ciepłej palety barw. Żółte poduszki albo świeczki od razu wniosą do wnętrza więcej energii. Przy drewnianych meblach często stawia się na akcesoria w odcieniach bieli i zieleni. W ten sposób otrzymuje się prawdziwą oazę spokoju. Świetnym sposobem na efektowny, a zarazem niedrogi dodatek, jest wazon pełen kwiatów. Jeśli stawiasz na rustykalne wnętrza, to pięknie będą prezentować się maki, stokrotki i chabry, z kolei w pomieszczeniu o stylu glamour doskonale sprawdzą się eleganckie róże. 

Jak wybrać dodatki do swojego wnętrza? - inspiracje

Jak dobrać dodatki do stylu wnętrz? - Podłogi i ściany

Nawet w minimalistycznym wnętrzu przydają się ozdoby na ścianach. Powodują one, że pokój nie sprawia wrażenie pustego, a doskonale wykończonego. W zależności od gustu i upodobań można postawić na rozmaite akcesoria. Jak dobrać dodatki do stylu wnętrz? Tradycjonaliści czasem nie wyobrażają sobie wnętrza bez obrazu. Może to być replika dzieła ulubionego artysty albo samodzielnie namalowana akwarela. W stylu klasycznym i glamour bardzo dużą rolę odgrywają ramy, które dodatkowo podbijają urodę płótna. W nowoczesnych mieszkaniach coraz częściej zamiast obrazów wybiera się proste grafiki, które nadają wnętrzu modnego charakteru. Popularnością cieszą się również plakaty oprawione w tradycyjne antyramy. Stanowią one świetne nawiązanie do gustu i upodobań mieszkańców. Prawdziwie domowego klimatu dodają ramki ze zdjęciami bliskich. Jeżeli zależy nam na tym, aby wnętrze wyglądało na bardziej przytulne, warto zdecydować się na dywan. Zyska na tym nie tylko wystrój, ale także i człowiek, który po przebudzeniu nie będzie musiał stawiać stóp na zimnej podłodze, a na miękkiej tkaninie. 

Funkcjonalne dodatki do mieszkania

Postaw na funkcjonalność

Sporo minimalistów zgodziłoby się ze stwierdzeniem, że jeżeli we wnętrzu znajdują się dodatki, powinny one być przynajmniej funkcjonalne. Takie z pewnością są lustra, jednak przypadną one do gustu nie tylko zwolennikom prostoty. Wiele zależy od kształtu lustra oraz od jego ramy. Dekoracyjne ornamenty perfekcyjnie wpiszą się w estetykę glamour, natomiast model z podświetleniem LED znakomicie sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu. Obecnie nawet wieszak może mieć więcej niż jedno zastosowanie. Dostępne są warianty, które łączą tradycyjną rolę wraz z funkcją stołka, a nawet drabiny. Jakie inne jeszcze można wybrać dodatki do swojego wnętrza, aby były funkcjonalne? Dobrym przykładem praktycznych akcesoriów są również zegary, które dostępne są w tak wielu opcjach, że bez problemu uda się znaleźć model najlepiej pasujący do konkretnego wnętrza. 

 Jak wybrać funkcjonalne dodatki do swojego wnętrza

Sprawdź ofertę sklepu Magia Form

Dobór mebli, koloru ścian czy rodzaju podłogi jest niezwykle ważny, ale pomieszczenie pozbawione dodatków będzie wyglądało na niedokończone. Urządź swoje wnętrze w naszym sklepie i podkreśl jego indywidualny charakter.