Techniczne oświetlenie marki AQform — spektakularne instalacje oświetleniowe światowej sławy

Ostatnie lata to prawdziwa rewolucja na rynku oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego. W pogoni za trendami wiele firm traci to, co dla każdej marki powinno liczyć się najbardziej — charakterystyczność. Z tym większą radością pragniemy poświęcić ten artykuł producentowi pochodzącego z naszego pięknego kraju — AQForm — który na tle krajowej oraz zagranicznej konkurencji wyróżnia się pod wieloma względami. Unikatowy, rozpoznawalny już na pierwszy rzut oka design oraz najwyższa jakość to cechy, za sprawą których AQForm plasuje się w ścisłej światowej czołówce. Dziś przybliżymy Wam kilka najbardziej spektakularnych projektów sygnowanych logo tego producenta.

Kiedyś Aquaform, dziś AQForm — polski producent o wielu dokonaniach

Jeśli tęskniliście za marką Aquaform Lighting Solutions to mamy dla Was dobrą wiadomość — ta firma nigdzie nie zniknęła, tylko przerodziła się w AQForm. Warto o tym wiedzieć, ponieważ historia tego producenta liczy sobie ponad 25 lat, a jego instalacje oświetleniowe trafiają do 120 krajów na całym świecie. Jeszcze jako Aquaform, firma trafiła na prestiżową listę Diamentów Forbesa, a przez cały okres działalności kolekcjonuje nagrody zarówno za design (między innymi Red Dot: Product Design Award, znany jako „polski Oskar designu), jak i za działalność biznesową. W nowej siedzibie włodarze firmy przewidzieli miejsce na własne Centrum badań i Rozwoju, co pozwoli AQForm funkcjonować jeszcze prężniej.

Lampy wiszące AQForm — najbardziej widowiskowe projekty

Lampy wiszące to jedna z najmocniejszych pozycji w bogatej ofercie AQForm. Linię CADRA ciężko jednak opisać słowami zarezerwowanymi dla zwykłych instalacji oświetleniowych. Spektakularne, wytworne, minimalistyczne i nowoczesne projekty, równie dobrze mógłby stanowić nie lampę, ale widowiskową ozdobę. To raj dla oczu miłośników geometrycznych kształtów i awangardowej elegancji. Kolekcja CADRA dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych (czarny, biały, aluminium, anoda, antracyt, złoty, miedź, szary) oraz rozmiarach.

Szklane lampy sufitowe — spektakularne abażury o niezwykłych kształtach

Choć kolekcja MODERN GLASS to lampy wiszące o zupełnie innym charakterze, niż OLEDRIAN, modele z tej serii prezentują się równie atrakcyjnie. Jak wskazuje sama nazwa — podstawowym surowcem, wykorzystywanym podczas tworzenia tej linii, jest szkło. Wiszące na długich przewodach szklane abażury przyjmują różne kształty. Aluminiowa oprawa występuje w kilku wariantach (aluminium, biały, czarny, antracyt, mosiądz, miedź), a samo szkło możemy wybrać przydymione lub transparentne.

 

Linia QUPET — niebanalne reflektory, kinkiety i lampy wiszące

Jeszcze inne założenia przyświecały projektantom AQForm podczas projektowania linii QUPET. Tworzą ją zróżnicowane lampy wiszące, reflektory na szynoprzewodach, a nawet kinkiety, przyjmujące postać wydłużonego sześcianu. Na wąskim końcu bryły umieszczona jest dioda LED. Lampy z linii QUPET dostępne są w opcji standardowej (o wysokości dziewięciu centymetrów) oraz w wersji mini. Ogromna różnorodność kolorystyczna wykończenia (białe, czarne, aluminium, szare, złote, antracytowe, miedziane) pozwala dopasować instalacje oświetleniowe z kolekcji QUPET praktycznie do każdej aranżacji.

 

Geometrycznie kinkiety AQForm

Ogromnym powodzeniem cieszą się także kinkiety stworzone przez tego polskiego producenta. Oświetlenie naścienne już od kilku sezonów przeżywa prawdziwy renesans, a AQForm to jedna z firm, które znacząco przyczyniły się do tego zjawiska. Linia CADVA stanowi idealne podsumowanie filozofii AQForm — perfekcyjnie geometryczne, minimalistyczne i spektakularne kinkiety oświetlają, zdobią oraz inspirują. Choć najbardziej spektakularnie prezentują się te czarne, możecie wybrać również wariant aluminium, biały, czerwony, ecru, antracytowy bądź złoty.

 

Wpuszczane kinkiety o nowoczesnym designie

Projektanci tworzący dla AQForm słyną również z zamiłowania do wpuszczanych instalacji oświetleniowych. To spora gratka dla fanów nowoczesnych, designerskich klimatów, którzy nade wszystko cenią sobie minimalizm. Do tej grupy zaliczamy, chociażby efektowne kinkiety BELT o prostokątnym kształcie. Ich rogi są delikatnie zaokrąglone, co podkreśla ich nowatorski charakter. Natężenie światła jest wystarczająco intensywne, by skutecznie oświetlić nawet większe pomieszczenia, zaś dyskretny wygląd sprawia, że kinkiety BELT śmiało umieścić możemy nawet w bogato zaaranżowanych przestrzeniach, w których z ogromną ostrożnością należy dobierać kolejne elementy wyposażenia.

Aquaform Lighting Solutions, od 2018 roku znana jako AQForm, to marka z ponad 25-letnią historią i wieloma osiągnięciami na koncie. Firmowe półki uginają się od nagród, a na ścianach wiszą dziesiątki certyfikatów. Producent ten jako jeden z pierwszych upowszechnił stosowanie technologii LED, podnosząc poprzeczkę konkurencji. Jednakże markę AQForm cenić należy przede wszystkim za to, że nie podążą ślepo za trendami — to ona je tworzy.

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię