TOP5 polskich producentów oświetlenia

Jeśli wciąż kierujesz się typowym dla naszych babć i dziadków przeświadczeniem, że rzeczy najlepszej jakości to te zaprojektowane i wyprodukowane za granicą, pora porzucić to błędne myślenie. Takie niefortunne banialuki sprawiają, że przegapiasz całą masę doskonałych osiągnięć swoich rodaków! Konkurencyjną na całym świecie jakość polskich produktów szczególnie dobrze widać w branży oświetleniowej. Polskie marki już od dekad bez wstydu stają w szranki z zagraniczną konkurencją, nie ustępując jej pod względem designu ani jakości — ba, w wielu przypadkach to właśnie nasi producenci wytyczają szlaki, którymi podążą później konkurencja. Jeśli nie znasz topowych polskich firm, specjalizujących się w instalacjach oświetleniowych to… nie ma się czym chwalić. Z przyjemnością pomożemy Ci nadrobić zaległości.

SPOT Light PREMIUM Collection — polski producent, który zmienił zwyczaje Polaków

SPOT Light to — jak sama nazwa wskazuje — producent oświetlenia typu spot, czyli punktowego, w którym wiązka światła formowana jest w wąski snop. To typ instalacji oświetleniowych kojarzonych dotychczas głównie z muzeami czy galeriami sztuki, bowiem świetnie nadaje się do eksponowania konkretnego miejsca, zaciemniając wszystko dookoła. Założyciel marki SPOT Light, pan Christian Ortlieb, znalazł jednak na rynku niszę — nie było wówczas żadnej firmy, która produkowałaby lampy typu spot o przeznaczeniu domowym. Z pasji do nieszablonowych rozwiązań rodziły się kolejne kolekcje, które już od samego początku zawstydzały także zagraniczną konkurencję. Dziś każdy krok SPOT Light śledzony jest przez obserwatorów z całego świata. PREMIUM Collection to kolejne osiągnięcie tego polskiego producenta, definiujące oświetlenie typu spot na nowo. Nie uświadczymy tu rozwiązań powszechnie kojarzonych z lampami punktowymi. Minimalistyczne i oszczędne, a przy tym zaskakujące i funkcjonalne — lampy stołowe, podłogowe, a nawet plafony SPOT Light PREMIUM Collection to absolutnie najwyższa światowa półka.
 

Instalacje oświetleniowe KASPA — lampy dla miłośników nieschematycznych rozwiązań

Za firmą KASPA stoją dwie osoby — Paweł Szymański oraz Katarzyna Hanus. To oni już kilkanaście lat temu powołali do życia markę, która błyskawicznie podbiła serca mieszkańców naszego kraju i nie tylko. Jednakże projekty KASPA docenili przede wszystkim krytycy, specjaliści i znawcy, których urzekło umiejętne wpisywanie się projektantów w najpopularniejsze stylistyki, dalekie jednocześnie od oklepanych schematów i utartych dróg. Lampy KASPA to oświetlenie minimalistyczne i eleganckie, loftowe i skandynawskie. Twórcy marki chętnie sięgają po szkło oraz eksperymentują z różnymi typami oświetlenia. W ich portfolio znajdziemy więc oprawy ścienne idealne do wyeksponowania obrazu lub zdjęcia, industrialną kolekcję lamp wiszących i kinkietów, a nawet pionierskie lampy stołowe ze szklaną podstawą. Założyciele firmy KASPA, dopracowując swoje projekty, dbają o najmniejsze detale. Właśnie to zaangażowanie dało im silną pozycję na międzynarodowym rynku, którą cieszą się do dzisiaj.
 

Widowiskowe lampy SKOFF o wyjątkowo wysokiej funkcjonalności

Historia marki SKOFF rozpoczęła się w 1997 roku. Jej twórcy podkreślają, że istotna jest dla nich nie tylko sama instalacja oświetleniowa, ale i kontekst, w jakim zostanie ona osadzona. Przez „jakość” rozumieją natomiast osiągnięcie idealnej równowagi pomiędzy parametrami świetlnymi oraz technicznymi. Ta ideologia jest doskonale widoczna w każdym projekcie, sygnowanym logo SKOFF — od tych najmniejszych, jak oprawy schodowe, aż po monumentalną lampę wiszącą Elegante, której spektakularny design stanie się pierwszoplanową dekoracją każdego pomieszczenia. Projektanci SKOFF wszystkie swoje dzieła traktują tak, jakby miała być to najważniejsza lampa w Twoim domu — metodycznie rosnąca, międzynarodowa popularność marki potwierdza, że jest to właściwe podejście.

Oprawy LABRA — tam, gdzie sztuka łączy się z technologią

Firma LABRA wyprzedziła światowe trendy — choć od samego początku doceniania przez ekspertów, dopiero w ostatnich sezonach trafiła do świadomości masowego odbiorcy. Stało się tak na fali popularności prostych, eleganckich i minimalistycznych fasonów — a w te kryteria, doskonale harmonijne linie lamp LABRA, wpisują się idealnie. Projekty tej polskiej marki to raj perfekcjonisty, a w jej portfolio znajdziecie szereg praktycznych i funkcjonalnych rozwiązań, które doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach trudnych do doświetlenia. Również entuzjaści mniej standardowych instalacji oświetleniowych, takich jak reflektory na szynoprzewodach czy oprawy wpuszczane w sufit oraz ściany, będą mieli z czego wybierać.

 

Minimalistyczne i nowoczesne lampy AQForm — jednej z najbardziej utytułowanych polskich marek

AQForm przez pierwszych 25 lat działalność znana była jako Aquaform Lightning Solutions. Choć zmiana nazwy zwiastowała nowy rozdział w historii firmy, utrzymała ona to, za co klienci z całego świata cenią ją najbardziej — niepodważalną jakość, precyzję wykonania i widowiskowy design. Projekty AQForm powstają z zamiłowania do geometrycznych, nowoczesnych i minimalistycznych form, zaś ich twórcy umiejętnie łączą wygląd z funkcjonalnością. Właściciele AQForm poszczycić mogą się licznymi nagrodami branżowymi. Ukoronowaniem wieloletniej działalności firmy stała się natomiast przynależność do międzynarodowej grupy Delta Light, dostarczającej instalacje oświetleniowe aż do 120 krajów na całym świecie.
 

Gdybyśmy na początku artykułu wyraźnie nie zaznaczyli, że skupiamy się dziś wyłącznie na polskich producentach, prawdopodobnie większość z Was nawet by się tego nie domyśliła. Błędne przeświadczenie, że jedynie zagraniczne marki oferują najwyższą jakość i spektakularny design jest krzywdzące dla naszych rodzimych firm.

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię