Żyrandole – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Choć przywodzą na myśl pałacowe wnętrza, mogą z powodzeniem występować również w całkiem zwyczajnych, np. nowoczesnych domach. Żyrandole, bo przecież o nich mowa, są zdecydowane efektowne i sprawiają, że aranżacja zyskuje na wyrazistości. Wprowadzając do pomieszczenia akcenty tego rodzaju, warto jednak zachować umiar. W przeciwnym razie uzyskamy nieprzyjemny efekt ciężkości.  

Żyrandole do pokoju dziennego

Odpoczynek, spotkania z rodziną, przyjaciółmi i dalszymi znajomymi – bardziej lub mniej oficjalne – salon jest miejscem, w którym toczy się życie. Przebywają tam nie tylko domownicy, ale również inne osoby, które są zapraszane. Najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w domu warto urządzić tak, by znajdowało się w nim wiele światła. Ważne jest również to, by aranżacja, jaką wybierzemy, robiła wrażenie. Możemy np. zdecydować się na urządzenie salonu w stylu glamour. Jeśli to zrobimy, koniecznie musimy wprowadzić do aranżacji niezastąpione żyrandole kryształowe – albo nowoczesne, albo nawiązujące swoim wyglądem do minionych stuleci – w zależności od tego, który styl bardziej nam się podoba. Warto jednak mieć świadomość, że styl glamour, który cechuje się pewną przesadą, może sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać kiczowato. Starajmy się zachować umiar.

https://www.magiaform.pl/zyrandol-szklany-vivaldi-p0269-klasyczny-zloty-maxlight

https://www.magiaform.pl/lampa-wiszacazyrandol-nostra-9013528-spotlight-krysztalowa-oprawa-wiszaca

https://www.magiaform.pl/lampa-wiszacazyrandol-aurora-9019828-krysztalowa-oprawa-wiszaca

Żyrandole do sypialni

Urządzając sypialnię, należy koniecznie zatroszczyć się o nastrojowe oświetlenie, które sprzyja odprężeniu i wyciszeniu. Dobrze jest pomyśleć nie tylko o źródłach światła punktowego, ale również o efektownej lampie, która będzie wyznaczać centrum wnętrza. Taki element jest niezwykle istotny, jeśli mamy do czynienia z przestronnymi pomieszczeniami. W aranżacjach o modernistycznym charakterze zdecydowanie znakomicie sprawdzają się żyrandole nowoczesne. Nieco bardziej klasyczne modele to idealny wybór dla miłośników tradycji, którzy preferują ciepły i ozdobny styl. Projektanci tworzący dla polskich i zagranicznych marek stawiają na różnorodność, dlatego zwolennicy obydwu opcji z pewnością znajdą coś w sam raz dla siebie. Wystarczy poświęcić temu zagadnieniu odrobinę czasu i uwagi.   

https://www.magiaform.pl/zyrandol-douille-douille5-elstead-lighting

https://www.magiaform.pl/zyrandol-hartsville-fehartsville5-feiss

https://www.magiaform.pl/zyrandol-violette-sp6-015439-ideal-lux

Żyrandole do kuchni

Okazałe, wyraziste lampy znakomicie prezentują się również w kuchni. Aby osiągnąć efekt, na jakim nam zależy, dobrze jest umieszczać elementy tego rodzaju w dużych, a właściwie w wysokich pomieszczeniach. Jeśli odległość dzieląca podłogę i sufit jest stosunkowo niewielka, żyrandol może sprawić, że poczujemy się przytłoczeni, a eksploatacja kuchni stanie się trudna i nieprzyjemna. Żyrandole pięknie prezentują się tam, gdzie znajduje się wiele przestrzeni, którą należy zagospodarować nie tylko mądrze i praktycznie, ale również efektownie. Elegancka kuchnia idealnie wpisuje się w konwencję gustownej, bogatej rezydencji, która należy do ludzi obdarzonych fantazją.  

https://www.magiaform.pl/zyrandol-collier-hkcollier5-hinkley

https://www.magiaform.pl/zyrandol-swan-035826-ideal-lux

https://www.magiaform.pl/zyrandol-new-york-p04567ch-cosmolight

Tanie żyrandole – czy istnieją?

Czy lampy, która najlepiej prezentują się w dużych i luksusowych wnętrzach, mogą kosztować niewiele? Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie jest właściwie niemożliwe. Po pierwsze i najważniejsze, pojęcie „tani” jest całkowicie niejednoznaczne. Dla jednej osoby 500 złotych może być niewielką, nic nieznaczącą kwotą, a dla innej może stanowić wydatek, który należy dobrze rozważyć. Żyrandole mogą kosztować 500 albo 40 000 złotych. Jeśli weźmiemy pod uwagę tę informację, 8000 złotych jawi się jako stosunkowo nieduża kwota. Po drugie, podejmując decyzje zakupowe, zawsze warto brać pod uwagę stosunek ceny do jakości. Gdy oceniamy konkretny model w tych kategoriach 2000 złotych może wydawać się nam niższą ceną niż np. 1500 złotych.  

https://www.magiaform.pl/lampa-wiszacazyrandol-anina-5118328-spotlight-klasyczna-oprawa-wiszaca

https://www.magiaform.pl/zyrandol-balter-md38482-3-italux

https://www.magiaform.pl/lampa-wiszacazyrandol-nostra-9013328-spotlight-krysztalowa-oprawa-wiszaca

Żyrandole klasyczne albo nowoczesne, bardziej lub mniej efektowne, awangardowe bądź zwyczajne – podczas wybierania lamp stajemy przed dylematami, w przypadku których warto kierować się sercem. Jeśli jakieś rozwiązanie trafia w nasz gust, dobrze jest po prostu je wprowadzić. Tylko dzięki temu przebywanie w urządzanym pomieszczeniu będzie dla nas źródłem radości i sposobem na poprawę samopoczucia. Aby nasza radość była pełna, warto zadbać również o montażu lub ustawieniu innych lamp, takich jak np. kinkiety, oczka stropowe itd.