Jak wybrać lampy sufitowe?

Oświetlenie w dużej mierze decyduje o komforcie eksploatacji wnętrza. Sprawia również, że konkretne pomieszczenie prezentuje się znacznie korzystniej. Wydaje się np. większe lub jest znacznie lepiej dostosowane do potrzeb użytkowników. Ogromne znaczenie w zakresie realizowania poszczególnych aranżacji mają lampy sufitowe – wiszące, ale również te, które przylegają do powierzchni. Wybierając modele tego rodzaju, warto zwracać uwagę na aspekty, takie jak:

1. Wielkość pomieszczenia

Plafony – nowoczesne i klasyczne – sprawdzają się doskonale zarówno w dużych, jak i w niewielkich pomieszczeniach. W przypadku wnętrz o wyjątkowo ograniczonej powierzchni warto decydować się na minimalistyczne modele. W przeciwnym razie możemy sprawić, że przestrzeń będzie wydawać się jeszcze mniejsza, niż jest w rzeczywistości. Jeśli potrzebujemy miejsca do życia, rezygnacja z okazałych opraw wydaje się być czymś całkowicie uzasadnionym.  

https://www.magiaform.pl/plafon-monaco-c0136-oprawa-sufitowa-nowoczesna-chromowa-maxlight

https://www.magiaform.pl/plafon-centro-c0120-oprawa-sufitowa-nowoczesna-biala-maxlight

2. Charakter wnętrza

Wybierając lampy sufitowe, należy kierować się również rodzajem urządzanego pomieszczenia. Sypialnię oświetlamy zdecydowanie inaczej niż np. łazienkę lub pokój dziecięcy. Każde z tych miejsc ma swoją niepowtarzalną specyfikę, którą trzeba brać pod uwagę. Obmyślając koncepcję, dobrze jest uwzględniać również inne elementy oświetlenia, takie jak np. kinkiety, lampy stojące, listwy sufitowe, taśmy LED itd.

https://www.magiaform.pl/plafon-sabina-7095-astro-lighting

https://www.magiaform.pl/lampa-natynkowa-tuba-distance-111x2-qrled-aquaform

https://www.magiaform.pl/plafon-lazienkowy-hadley-hk-hadley-f-bath-hinkley

3. Styl wnętrza

Łączenie różnych trendów może przynieść znakomite rezultaty. Aby tak się stało, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze: czy pomimo różnic poszczególne elementy łączą się w harmonijną całość. Jeśli nie, warto metodą prób i błędów dochodzić do najlepszych rozwiązań. Może się okazać, że nie podołamy zadaniu stworzenia eklektycznego, a zarazem harmonijnego wnętrza. Dobrze jest wiedzieć, kiedy się wycofać i skoncentrować na nieco bardziej uniwersalnych rozwiązaniach.

https://www.magiaform.pl/reflektor-basic-box-x2-qr111-2-0998-labra

https://www.magiaform.pl/reflektor-basic-box-x1-qr111-2-0997-labra

https://www.magiaform.pl/plafon-box-sl-89947-zuma-line

4. Meble

Jeśli zależy nam na tym, by poszczególne elementy wyposażenia, np. stół lub wyspa kuchenna, koncentrowały na sobie uwagę, warto dodatkowo podkreślić je światłem. Przykładowo, można umieścić nad blatem punktową lampę wiszącą. Jej obecność sprawi, że konkretna część pomieszczenia będzie wyróżniać się na tle pozostałych, zachęcając np. do spędzenia miłej chwili przy kubku gorącej herbaty.

5. Źródło światła

Istotnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę, kompletując oświetlenie, jest rodzaj żarówki. Jeśli np. prowadzimy ekologiczny styl życia lub chcemy obniżyć rachunki za elektryczność, możemy zdecydować się na wybór nowoczesne diody LED – praktycznej, wytrzymałej i taniej w eksploatacji. Jej liczne zalety – bardzo wyraźne w zestawieniu z jarzeniówką – sprawiają, że staje się ona coraz popularniejsza.

https://www.magiaform.pl/plafon-loa-c0013-oprawa-sufitowa-nowoczesna-chromowa-maxlight

https://www.magiaform.pl/plafon-prezzio-c0118-oprawa-sufitowa-nowoczesna-chromowa-maxlight

https://www.magiaform.pl/lampa-sufitowa-plafon-okragly-orbital-5746-chromowany-nowoczesna-mantra-iluminacion

6. Producent

Italux, MaxLight, Markslojd – to przykładowi producenci oświetlenia, którzy cieszą się zaufaniem i sympatią klientów. Wybierając lampy, warto zwracać uwagę na tych wytwórców, którzy stawiają satysfakcję klienta na pierwszym miejscu, dlatego np. stosują najwyższej jakości materiały i stale ulepszają technologią produkcji, wykorzystując dostępne możliwości techniczne. Stawiając na jakość, zyskujemy pewność, że będziemy zadowoleni z podjętych decyzji zakupowych.

https://www.magiaform.pl/lampa-wiszaca-laurent-ma04914c-001-italux

https://www.magiaform.pl/lampa-wiszaca-annika-mdm-30531-grcop-italux

https://www.magiaform.pl/lampa-wiszaca-britta-mdm-26811l-bk-italux

7. Budżet

Cena czasami gra rolę. Nie powinna być jednak jedynym kryterium, jakim kierujemy się przy dokonywaniu wyborów. Przed podjęciem decyzji starajmy się brać pod uwagę jej stosunek do jakości. Dzięki temu będziemy trafnie typować modele najlepsze w swojej klasie. Warto uwzględniać również szereg innych aspektów, np. jakość zastosowanych materiałów, wytrzymałość i funkcjonalność poszczególnych rozwiązań technicznych, kolorystykę itd. Każda z tych kwestii ma ogromne znaczenie.

Jak wybrać lampy do domu? Choć brzmi to jak truizm, warto kierować się swoimi potrzebami oraz gustem. Należy jednak brać pod uwagę również możliwości techniczne, jakimi dysponujemy oraz zasady łączenia stylów itp. Dzięki temu uzyskamy efekty w pełni zaspokajające nasze oczekiwania, także estetyczne. 

źródło:homeadore.com

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię