Kinkiety – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Oświetlenie powinno być różnorodne, by spełniać swoje funkcje. Jak je wybierać, aby nie żałować? Po pierwsze, warto możliwie dokładnie określić swoje potrzeby, uwzględniwszy przy tym metraż, a także rozkład pomieszczeń. Istotne jest również oszacowanie budżetu. Dysponując wszystkimi niezbędnymi informacjami, możemy przystąpić do zakupów. Istotne, abyśmy nie zapomnieli o oświetleniu punktowym, które zapewniają m.in. kinkiety – nowoczesne i klasyczne. Dzięki nim wnętrze staje się bardziej przytulne, a zarazem zyskuje na funkcjonalności.   

Kinkiety do salonu

Łagodne światło w salonie to element bez którego trudno wyobrazić sobie efektywny wypoczynek. Intensywne oświetlenie centralne utrudnia stworzenie przyjemnego nastroju, który sprzyja odprężeniu. Możemy, rzecz jasna, zdecydować się na lampy wiszące punktowe, jednak takie elementy nie pasują do każdego wnętrza. W roli „ocieplacza” znacznie lepiej sprawdzają się kinkiety. Umieszczone w odpowiednich miejscach zapewniają przyjemną atmosferę, jednocześnie umożliwiając wykonywanie czynności, takich jak np. czytanie. Niektóre modele posiadają ruchome głowice lub trzonki, inne zaś pełnią wyłącznie dekoracyjne funkcje. Wybór jest na tyle szeroki, że możemy zaspokoić różnorodne potrzeby.     

https://www.magiaform.pl/kinkiet-nowoczesny-zloty-jazz-5898-design-trabka-mantra-iluminacion

https://www.magiaform.pl/kinkiet-tjoll-372030130-lucide-czarna-oprawa-industrialna

https://www.magiaform.pl/kinkiet-porta-5114128-spotlight-klasyczna-oprawa-scienna

Kinkiety do sypialni

Oświetlenie, które znajduje się w sypialni, powinno być z jednej strony delikatne, z drugiej zaś musi umożliwiać np. czytanie. Kinkiet umieszczony u wezgłowia łóżka pozwala na to, by w komfortowych warunkach oddawać się lekturze. Może skutecznie zastąpić lampkę nocną, znajdując zastosowanie szczególnie w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach. W takich miejscach każdy dodatkowy mebel i sprzęt zaburza koncepcję wystroju, powodując wrażenie ciężkości. Montaż lampy ściennej pozwala oszczędzić miejsce. Jednocześnie sprawia, że metraż wydaje się być większy, ponieważ rozświetlone ściany „rozsuwają się”. Dzięki takiemu efektowi optycznemu sypialnia wydaje się być większa niż jest w rzeczywistości. 

https://www.magiaform.pl/lampa-quadro-pl12-031651-ideal-lux

https://www.magiaform.pl/kinkiet-enamel-119050-thpg

https://www.magiaform.pl/kinkiet-tender-ap1-kolor-06529-ideal-lux

 

Kinkiety łazienkowe

Jaka jest rola kinkietów w łazience? Pierwsze i kluczowe zadanie, jakie spełniają tego typu lampy, to budowanie nastroju. Kąpiel może okazać się niezwykle przyjemna nie tylko za sprawą aromatycznej soli czy świec o ciepłym zapachu. Równie istotne jest sztuczne oświetlenie zapewniane m.in. przez kinkiety. Lampy tego rodzaju mogą uczynić wnętrze piękniejszym, jednocześnie ułatwiając jego eksploatację. Umieszczone w odpowiednich miejscach, kinkiety umożliwiają np. wykonanie perfekcyjnego makijażu lub ułożenie misternej fryzury. Jeśli zależy nam na takich funkcjach, dobrze jest stawiać na modele, które np. bardzo dokładnie oddają kolory, a także sprawiają, że niedoskonałości stają się wyraźnie widoczne. Przed montażem warto dobrze przemyśleć kwestię rozmieszczenia poszczególnych lamp. Jeśli np. chcemy, aby pomieszczenie wydawało się bardziej przestronne, możemy zdecydować się na kinkiet we wnęce.    

https://www.magiaform.pl/kinkiet-daphne-hkdaphne1-hinkley

https://www.magiaform.pl/kinkiet-maddison-femaddison1bath-feiss

https://www.magiaform.pl/lustro-z-oswietlenie-mascali-7627-astro-lighting

Kinkiety zewnętrzne 

Co zrobić, aby dom wyglądał pięknie również o zmroku? Mądrym i skutecznym rozwiązaniem jest montaż kinkietów zewnętrznych, łagodnie wydobywających z ciemności elementy architektoniczne, na wyeksponowaniu których najbardziej nam zależy. Lampy tego rodzaju doskonale sprawdzają się np. na ganku, tarasie czy balkonie. Światło, jakie zapewniają, nie oślepia, ale sprawia, że to, co chcemy uwypuklić, jest łagodnie podkreślone.

Wspominając o kinkietach zewnętrznych, nie można nie zwrócić uwagi na ich niekwestionowane walory użytkowe. Wykorzystując je, możemy na przykład w prosty sposób sprawić, by np. klatka schodowa była dobrze oświetlona. Dzięki temu jej użytkowanie stanie się dla nas nie tylko bardziej komfortowe, ale również bezpieczniejsze. Obydwa aspekty są równie istotne.         

https://www.magiaform.pl/zewnetrzny-kinkiet-elewacyjny-bugsy-107114-markslojd-bialy-ledowy-aluminiowy

https://www.magiaform.pl/zewnetrzny-kinkiet-elewacyjny-smile-107112-markslojd-zewnetrzna-oprawa-scienna-ledowa-ogrodowa-ip44-biala

https://www.magiaform.pl/kinkiet-zewnetrzny-tronco-ap1-ideal-lux

Urządzenie domu to trudne zadanie, które możemy wykonać dobrze, o ile będziemy mieli na uwadze wszystkie kluczowe aspekty. Jedną z istotniejszych kwestii jest oświetlenie – centralne i punktowe. Dokonanie dobrego wyboru w tym zakresie pozwala cieszyć się pięknym, a zarazem funkcjonalnym wnętrzem, w którym przebywa się z czystą przyjemnością.

źródło:homeadore.com

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię