Orikomi - piekno sztuki origami w Twoim domu

Kolejny ponury poniedziałek? Nie u nas! Na Magii Form zrobiło się bardzo słonecznie i kolorowo, bo do grona naszych producentów dołączyła kolejna firma - Orikomi.

Marka Orikomi powstała w listopadzie 2013 roku w Lizbonie z inicjatywy Any Morgado i Carmy Caldeira. Jej wyjątkowe projekty opierają się na opracowywaniu lamp wykorzystujących techniki origami. Każdy z produktów Orikomi inspirowany jest czystością linii i geometrycznymi formami. Wysoka jakość papieru i szeroka gama kolorystyczna w połączeniu z starannym ręcznym wykonaniem decydują o wyjątkowości opraw Orikomi.

Orikomi kieruje się zasadą, że projekt powinien być nie tylko ekonomiczny i przystępny cenowo, ale także perfekcyjny i ambitny, zwłaszcza w przypadku oświetlenia, które ma ogromny wpływ na jakość wystroju wnętrz. Lampy Orikomi, jako produkty podlegające recyklingowi, które promują stosowanie energooszczędnych rozwiązań, stanowią alternatywę dla oświetlenia o niskim wpływie na środowisko, z jednoczesnym naciskiem na wartości estetyczne. To doskonała opcja dla osób, które cenią produkty stworzone w duchu ekologii.

Od momentu powstania marki Orikomi jej wyjątkowe produkty sprzedają się na całym świecie – zarówno w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych czy Australii. Marka jest aktywna także na gruncie mediów społecznościowych i regularnie wzbudza zainteresowanie międzynarodowych renomowanych czasopism.

Orikomi - ręcznie robione lampy origami

Do bogatej oferty marki Orikomi wchodzą trzy typy produktów: abażury do lamp wiszących, stylowe lampy stołowe i zestawy świeczników na tealighty. Podstawowym surowcem użytym do stworzenia lamp jest wysokiej jakości papier o gramaturze 160g, o dużej zawartości bawełny w połączeniu z wytrzymałością mechaniczną (ISO 9706), co gwarantuje trwałość i ochronę. Te dekoracyjne oprawy doskonale sprawdzą się jako efektowne źródło światła w salonie, sypialni oraz stylowym biurze, a także pokoju dziecięcym czy jadalni. Papierowe lampy origami dodadzą niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu. W oprawach powinny być stosowane wyłącznie energooszczędne żarówki (lub podobne o niskim wytwarzaniu ciepła np. LED). Produkty Orikomi są przyjazne dla środowiska, a jednocześnie przyczynią się do zmniejszenia rachunków za energię. Dodatkowym atutem opraw jest to, że mogą być czyszczone za pomocą suchej szmatki lub miotełki do kurzu.

Każda kolekcja lamp Orikomi traktowana jest z niezwykłą dbałością i uwagą. Seria Plain to, jak mówi sama nazwa, oprawy zachwycające swą prostotą dzięki temu, że utrzymano je w spokojnej pastelowej kolorystyce. Kolekcja Stripe to dwukolorowe lampy, które również bazują na pięknie pasteli, ale w nieco bogatszej wersji. Serie XL i Plus to po prostu większe odpowiedniki kolekcji Plain i Stripe. Dekoracyjny napis imitujący pismo lekarza lub nauczyciela stanowi ciekawy akcent lamp z serii Poet. Sok z mango, zapach świeżych truskawek i nurkowanie w przejrzyście błękitnym morzu stały się inspiracją dla lamp z kolekcji Summer. Nowe geometryczne wzory zaprojektowane przez Sofię Sustelo z bloga Homes in Colour stworzyły dwie uzupełniające się serie lamp - Kayapó i Tupi - wchodzące w skład kolekcji Native korzystającej z piękna motywów etnicznych. Kwiatowe wzory zaprojektowane przez Barbarę Osorio z Barbara Osorio Fabrics i nowoczesna paleta barw stworzyły trzy wyjątkowe lampy z kolekcji Wildflower, która czerpie inspiracje z dzikiej i nieokiełznanej natury. Tropikalne liście, zieleń lasu deszczowego i kultowa tapeta z hotelu Martinique w Beverly Hills posłużyły projektantkom Orikomi do stworzenia niezwykle efektownej oprawy Tropical.

Lampy stołowe z kolekcji Table to świetny dodatek do wielu wnętrz. Drewniane podstawy i papierowe klosze origami dostępne w różnych wariantach - Plain lub Stripe - robią ogromne wrażenie. Ciekawym akcentem każdej oprawy jest przewód zasilający z możliwością wyboru koloru - biały, szary lub żółty.

Ostatnim interesującym produktem marki Orikomi są zachwycające świeczniki na tealighty dostępne w dziesięciu różnych zestawach po trzy sztuki każdy.

Mamy nadzieję, że produkty Orikomi przypadły do gustu naszym klientom w równym stopniu, co i nam. Kto wie, może któraś z nich wkrótce zagości i w Twoim domu?

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię